Z REGIÓNU
 
Veriaci sa rozlúčili s kňazom
zobraziť celý článok V drevenom Gréckokatolíckom chráme v Miroli sa 9.7.2017 konala posledná služba Božia otca duchovného Jána Senaja, súčasťou ktorej bol aj spoločný rozlúčkový obed s veriacimi z Miroli, Bodružala a Prikrej ktorý sa konal v kultúrnom dome v Miroli.
Opravia obchodný dom Vašuta?
zobraziť celý článok Na Mestskom zastupiteľstve odznela aj téma rekonštrukcie OD Vašuta. Presadzuje to tiež poslankyňa Marcela Ivančová. Nájomcovia totiž začínajú opúšťať doterajšie priestory.
Ako fungujú materské školy v meste počas prázdnin?
zobraziť celý článok Počas letných prázdnin rodičia detí navštevujúcich materské školy nemusia riešiť dilemu kam dajú svoje deti, ak bude škôlka zatvorená.
Z kabinetu vzal peniaze
zobraziť celý článok Za krádež 25.- € obvinili včera svidnícki policajti 25 ročného muža zo Svidníka. Svidníčan sa 12.7.2017)dopoludnia bez zjavného násilia dostal do neuzamknutého kabinetu materskej školy na Ul. Ľ. Štúra vo Svidníku.
Obnova lesoparku Dukla pokračuje
zobraziť celý článok Lesopark pri Svidníku dostáva postupne novú tvár. Nájdete tu informačné tabule, ohniská i altánky na odpočinutie. Aj minulý víkend tu dobrovoľníci z občianskeho združenia ROKA a DUKLA DESTINATION zveľaďovali prostredie.
PUBLICISTIKA
 
Obchodný register bude vďaka operačnému programu Efektívna verejná správa rýchlejší a kvalitnejší.
zobraziť celý článok Zjednodušenie služieb a súvisiace zníženie administratívnej záťaže je hlavným cieľom národného projektu rezortu spravodlivosti s názvom „Obchodný register a životné situácie podnikateľov“, na ktorý žiada finančné prostriedky z Európskej únie cez operačný program...
Téma: Vyvlastnenie (odňatie alebo obmedzenie) vlastníckeho práva k pozemku alebo ku stavbe
zobraziť celý článok Ste vlastníkom nehnuteľnosti a štát Vám ju chce odňať alebo obmedziť Vaše vlastnícke právo, a odôvodňuje to „verejným záujmom“? Tento článok Vám priblíži, či má na to nárok a aký je postup.
V Stropkove rozširujú múzeum úvodnou výstavou o Škapuliarskej Panne Márii
zobraziť celý článok (STROPKOV, 7. júl 2017) Historický stropkovský kaštieľ sa po desiatich rokoch definitívne mení na múzeum. Po jeho rozsiahlej rekonštrukcii v roku 2007 zriadili v pivničných priestoroch a na prízemí reštauráciu a vináreň, prvé poschodie využíva mesto ako obradnú miestnosť a...
Akciu Miss Domaša preložili, nedokončili ju kvôli smršti
zobraziť celý článok Súťaž Miss Domaša 2017 je zatiaľ bez víťazky. Hoci sa úspešne začala, kvôli zlému počasiu ju museli organizátori z bezpečnostných dôvodov narýchlo ukončiť. Bude teda ešte raz, momentálne dohadujú náhradný termín.
Mesto sa usiluje riešiť problém s asociálmi
zobraziť celý článok Čoraz viac občanov obťažuje prítomnosť asociálov v uliciach. Mesto sa im snaží pomôcť, oni však o to nestoja.
Predošlá 1/2 2 Ďalšia