Z REGIÓNU
 
Antik podporil rozpočet mesta tisícmi eur
zobraziť celý článok Vedenie poskytovateľa gigabitového internetu a interaktívnej televízie Antik Telecom sa dohodlo s primátorom mesta Svidník na zmluve o jednorázovej primeranej náhrade za obmedzenie využívania pozemkov mesta pri výstavbe siete. Operátor do rozpočtu mesta prispel sumou takmer 12 tisíc...
Vo svidníckom okrese demolujú zastávky!
zobraziť celý článok Dôsledkom vyčíňania nedisciplinovaných šoférov a vandalov na cestách sú zničené zastávky. Tento problém sa v obciach okresu Svidník vyskytuje veľmi často.
Poslanci schválili dotácie pre rôzne organizácie v meste
zobraziť celý článok Pred Veľkou nocou rozdelili poslanci peniaze tým organizáciam, ktoré o to vlani požiadali. Dohromady odišlo z mestského rozpočtu 47-tisíc eur. Schválili aj mimoriadnu dotáciu pre mladých hokejistov Svidnícki vlci.
Veľkú noc sme oslávili aj pod Duklou
zobraziť celý článok Veľkonočné sviatky nám opäť priniesli pokoj a pohodu. Absolvovali sme sväté omše, liturgie, veľkonočné obrady, krížové cesty, požehnávanie jedál i tradičné oblievačky. A hlavne, Kristovo zmŕtvychvstanie.
Slavomír Sakalík je novým riaditeľom Červeného kríža vo Svidníku
zobraziť celý článok Koncom marca prebehlo výberové konanie na riaditeľa Územného spolku Slovenského Červeného kríža vo Svidníku. Tohto výberového konania sa reálne zúčastnili štyria kandidáti. Zvíťazil v ňom Slavomír Sakalík, ktorý sa týmto stal novým riaditeľom Územného spolku...
Poslanci riešili skládku odpadu, potom prerušili rokovanie
zobraziť celý článok Svidníčania produkujú stále viac odpadu. Aj cena za odpad sa postupne zvyšuje. Poslanci rozoberali na Zelený štvrok problém o skládke odpadu v Šemetkovciach.
PUBLICISTIKA
 
Okienko prvej pomoci
zobraziť celý článok Autonehoda
VY SA PÝTATE, ADVOKÁT ODPOVEDÁ
zobraziť celý článok Téma: Prevod nehnuteľnosti – prevod poľnohospodárskeho pozemku
Zo svidníckeho Pamätníka Sovietskej armády si robia vandali smetisko
zobraziť celý článok Na sociálnej sieti sa šíria diskusie o neporiadku v okolí Pamätníka a vojnového cintorína Sovietskej armády vo Svidníku. Po vandaloch musia upratovať nielen zamestnanci, ale aj dobrovoľníci, ktorí sa na devastovanie okolia tejto pamiatky nemôžu pozerať.
V Stropkove chcú obnoviť a spropagovať kultúrne pamiatky
zobraziť celý článok Mesto Stropkov sa pýši bohatou, no dosiaľ veľmi neprebádanou históriou. Na jeho území eviduje Krajský pamiatkový úrad v Prešove deväť kultúrnych pamiatok. Sedem je vo vlastníctve cirkvi, jedna je mestská a jedna v súkromnom vlastníctve. Najvýznamnejším objektom je...
Predošlá 1/2 2 Ďalšia