Deti z cirkevnej žili karnevalom

Fašiangové obdobie je charakteristické množstvom plesov a karnevalov. Aj v Cirkevnej základnej škole sv. Juraja vo Svidníku sa stal karneval tradíciou.

Uskutočnil sa 30. januára v pries­toroch školskej jedálne. Takmer celý deň bol zameraný na rôzne aktivity súvisiace s prípravou kar­nevalu. Doobeda sme sa tešili na bohatú a pestrú tombolu. Na množ­stvo pekných cien si každý z nás brúsil zúbky. Hlavnou cenou bola autodráha, ktorá priniesla radosť piatačke Zuzke. Niektorí odchád­zali z losovania tomboly veselí, iní smutní, no všetci vyhrať nemoh­li. Program pokračoval poobede v školskej jedálni, kde sa stretli masky od výmyslu sveta. V rytme hudby sa predvádzali skupinové aj individuálne. Nádherne vyzdobenú sálu zaplnili v zaujímavých kostý­moch princezné, šašovia, kovboji, muffiny, samuraj, vodník, traktor Zetor, krásna Japonka, „krede­nec“, „bandurky“ a iné. Zaujali aj skupinové masky – Pime zdravú vodu žiakov 6. ročníka, Verejno­-prospešné práce žiakov 7. ročníka a Britské školáčky žiačok 8.roční­ka. Rodičovská porota mala plné ruky práce s vyhodnotením. Pani riaditeľka nakoniec ocenila každú masku, no zaujímavé a originál­ne boli dve masky, a to Vodník a traktor Zetor. Víťazi týchto dvoch masiek boli hneď na druhý deň po karnevale spolu s pani riaditeľkou Katarínou Hrižovou v hračkárstve, aby si vybrali cenu, ktorá sa im páči. Žiakom sa netradičný spôsob ocenenia veľmi páčil a zaujal aj ostatných.

Súčasťou karnevalu bola perfektná diskotéka. O zábavu sa postara­li deviataci, ktorí mali k dispozíii školskú aparatúru. Unavení, ale spokojní a v dobrej nálade sme o 19.hodine odchádzali domov.

Sarka a Mirka, žiačky 8.A

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.