Dobrovoľníčky z Dobrovoľníckeho centra Krajší deň organizovali zbierku hračiek

K dobrovoľníkom Dobrovoľníckeho centra Krajší deň nemocnice Svetu zdravia Svidník patria aj študentky Strednej priemyselnej školy. Do projektu Krajší deň sa zapojili hneď po jeho spustení a od toho času venujú zo svojho času pár hodín v týždni pacientom na detskom, doliečovacom alebo geriatrickom oddelení. Dôkazom toho, že dobrovoľníctvo v nemocnici im je blízke bola ich angažovanosť pri zbierke hračiek na spomínanej škole.

 

Zbierku vyhlásili a otvorili na sviatok sv. Mikuláša a trvala do 19.decembra. V tento deň dobrovoľníčky Marianna Franková a Lívia Pirchalová v doprovode vyučujúcej Mgr. Jitky Džupinovej osobne odovzdali vyzbierané hračky hospitalizovaným deťom. Malí pacienti si mohli vybrať zo širokej škály. Čakali ich bábiky, autíčky, knihy, omaľovánky, spoločenké hry, zvieratká a mnohé ďalšie. Odovzdávania hračiek sa zúčastnilo aj vedenie nemocnice a zamestnanci detského oddelenia. Riaditeľ Ing. Slavko Rodák poďakoval dobrovoľníčkam za ich snahu a dobrovoľnícku prácu, ktorú vykonávajú v prospech pacientov nemocnice  Svidník.

 

V čase príchodu Vianoc sú si ľudia bližší. Viac myslíme na iných a bolo tomu tak aj v prípade snahy dobrovoľníčok. Dôkazom, že ich snaženie nebolo márne boli úsmevy a radosť všetkých prítomných detských pacientov.

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.