K R A J S K Ý F U T B A L

III. liga Plavnica – Svidník 2:1 (2:0) Počas celého stretnutia sa hral obojstranne útočný futbal. Prvú gólovú príležitosť mali hostia, no v 18. min. Petrik sprava technickou strelou trafil spojnicu brvna a žrde brány domácich. Zdalo sa, že lopta po odraze skončila za bránkovou čiarou, ale asistent rozhodcu to tak nevidel. V 24. min. bežný súboj Zápotockého s protihráčom v pokutovom území hostí rozhodca posúdil ako nedovolený a domáci sa gólom z pokutového kopu ujali vedenia. O minútu na to Svidníčania zahrávali dva rohové kopy za sebou, pri druhom po dorážke Bednára loptu zastavila žrď brány domácich. Príležitosť mali aj domáci, ale nová tvár v bráne hostí si so streleckým pokusom poradila. V 35. min. nasledoval rohový kop a domáci zaznamenali druhý gól. Aj domáci diváci po prvom polčase konštatovali, že Svidníčania hrajú futbal, ale góly dáva ich súper. Aj po zmene strán boli Svidníčania futbalovejším mužstvom. V 57. min. domáca obrana v pokutovom území faulovala Cicmana a nariadený pokutový kop s istotou premenil Paňko. Herná prevaha hostí pokračovala aj naďalej, domáci sa miestami bránili s deviatimi hráčmi. V 66. min. unikol Matkobiš, no jeho technickú strelu domáci gólman vyrazil na rohový kop. Ďalšia príležitosť hostí prišla v 75. min., ale prudkú dorážku striedajúceho Čabalu vykopol domáci obranca spred bránkovej čiary. Aj v závere zápasu mali Svidníčania príležitosti po dvoch pekných centroch, no k dorážke im chýbala väčšia rozvaha a priebojnosť. Hoci hra 1. FK bola pre oko diváka pekná body nakoniec nepriniesla. S koncovkou sa Svidníčania trápia už od úvodu sezóny, keď v desiatich stretnutiach zaznamenali iba osem gólov. Zostava Svidníka: Mikluš – Berežný (72. Čabala), Bednár, Nemergut, Bochin – Petrik, Zápotocký, Košč (63. Harakaľ), Matkobiš – Cicman, Paňko -mk- Giraltovce – Svit 1:1 (1:0) Po nie veľmi potešiteľných výsledkoch nastúpil domáci Slovan s cieľom potešiť svojich fanúšikov víťazstvom. Začal sľubne, keď už v 5. minúte zahodil tutovku asi zo siedmich metrov Kuriplach. Skóre zápasu strelou k žrdi v 11. min. otvoril Kuhajdík. V 23. min. to bol opäť Kuriplach, ktorý trestuhodne zahodil svoju príležitosť po samostatnom úniku. Hostia prišli s cieľom niečo uhrať a po polhodine hry nastrelili žrď brány domácich. Na druhej strane konštrukciu brány nastrelil aj Kuriplach. Do druhého polčasu nastúpili Giraltovčania s cieľom dať čo najskôr poisťovací druhý gól, no v 47. min. po chybe Tomka bolo vyrovnané. Po tomto góle pokračovalo strelecké trápenie domácich. Najprv J. Dvorjak mieril vedľa brány a ani pokus Vojtu v 75. min. nebol presný. Kalich horkosti si domáci vypili v 88. min., keď strela Kuhajdíka skončila na brvne brány súpera. Konečný výsledok je zaslúžený, domáci futbalisti nepredviedli očakávaný výkon. Zostava Giraltoviec: Mašlej – Roba, Tomko, S. Pankuch, S. Dvorjak – Hanuščák, Kuhajdík, Jurč (57. Gdovin), Vojta (74. Tkáč) – J. Dvorjak (83. Furmanek), Kuriplach -jm- Stropkov- Šar. Michaľany 1:1 (1:0) Stropkovčania chceli aj v tomto stretnutí pokračovať v sérii šiestich stretnutí za sebou, v ktorých si na svoje konto pripísali plný počet bodov. Úspešný krok v pokračovaní tejto série urobili už v 9. min., keď po druhom rohovom kope hlavou zblízka skóroval Špilár. V polovici polčasu pád Burcáka po súboji s protihráčom v pokutovom území hostí „ocenil“ veľmi slabý rozhodca žltou kartou pre domáceho hráča za údajné filmovanie. Po polhodine hry mohol Bunda prihrávať spoluhráčovi, no zvolil strelu z uhla, ktorá bola zrazená. V 35. min. Burcák peknou prihrávkou vysunul Fertaľa, ale brankár hostí bol o pár sekúnd pri lopte skôr. O minútu na to domáci futbalisti svoju útočnú akciu zbytočne prekombinovali. Druhý gól pre domácich mal na hlave Varga, ale po centri Bundu jeho pokus na bránkovej čiare chytil gólman hostí. V úvodnej minúte druhého polčasu mohol vedenie domácich poistiť druhým gólom Bunda, ale aj po jeho hlavičke bol brankár hostí pozorný. Ďalšie dve tvrdé strely Špilára boli obranou súpera zrazené na rohový kop. V 55. min. bol po tvrdom ataku so súperovými hráčmi zrazený Burcák, ktorý musel nedobrovoľne opustiť hraciu plochu. A za tento hrubý dvojnásobný faul naňho protihráči nedostali ani žltú kartu... Aj to svedčí o neschopnosti a nedôslednosti hlavného rozhodcu... Hostia aj naďalej predvádzali celoplošnú defenzívu a spoliehali sa na protiútoku do obrany ofenzívne hrajúcich domácich. V 77. min. im táto taktika vyšla a vyrovnali skóre zápasu. Stropkovčania v závere vyvinuli maximálnu snahu o strelenie víťazného gólu. Po centri Fertaľa a spätnej hlavičke Jaselského lopta nenašla toho správneho adresáta, už v nadstavenom čase pri dvoch rohových kopoch domácich chýbala trojica najvyšších hráčov. Zostava Stropkova: Prysiazhniuk – Petrišin (88. Tabiš), Kimák, Pavlík, Fertaľ – Poľák, Burcák (57. Jaselský), Jakubčo, Bunda – Varga (76. Danko), Špilár (67. Vrábeľ) -bar-   IV. liga Sp. Podhradie – Kračúnovce 4:1 (2:1) Hoci konečné skóre zápasu o tom nesvedčí bol to vyrovnaný súboj. Už v 12. min. po kolmej prihrávke domácich za obranu súpera sa Spišiaci ujali vedenia. V 23. min. hosťujúci Šima po peknom prebratí lopty vyrovnal skóre zápasu. Škoda gólu do šatne, ktorý domáci zaznamenali päť minút pred prestávkovým hvizdom. Tomuto gólu však predchádzal faul na M. Mihoka pred pokutovým územím Kračúnovčanov, ktorý hlavný rozhodca neodpískal. Po zmene strán mal blízko k vyrovnaniu Šima, no šancu nevyužil. V záverečnej desaťminútovke hostia najprv inkasovali z pokutového kopu a minútu pred ukončením riadneho hracieho času inkasovali po štvrtýkrát. Prehra rozdielom troch gólov je z pohľadu priebehu hry pre hostí veľmi krutá. Zostava Kračúnoviec: Štefanik – Kočiš (83. Vertaľ), Varga, Dzurjuv, Partila (83. Bindas) – Uhrin, M. Mihok, Jurko (66. Breja), Lechman – J. Peržel, Šima -jm-
Autor: redkacia