Perfektná otočka Lionu v Nitre

Včera si levy zmerali sily s Nitrou na ich novom ihrisku. Počasie bolo nadmieru príjemné. Nitra bola miernym favoritom. Keďže Lion prišiel v oklieštenej zostave domáci si zrejme mysleli, že majú víťazstvo vo vrecku. Prvá tretina vyznela v prospech Nitry, aj vďaka určitej nervozite levov. Rytieri miernu prevahu korunovali gólom. Ten bol zároveň jediným v prvej tretine. Nitranom sa darilo zachytávať takmer všetky prihrávky levov. V druhej tretine sa Lion upokojil a bolo to vidieť. Nitranom sa už loptička nelepila na hokejky. Levy postupne vyrovnávali hru. V prostrednej časti prišli gólové momenty našich TOP strelcov. Na 1:1 vyrovnal Branislav Štefan. Rytieri znervózneli a snažili sa zase dostať do vedenia. Našťastie Lion to ustál. Prišiel moment pre Filipa Oščipovského a levy sa dostali do vedenia 2:1. Druhá tretina skočila v prospech levov. V poslednej tretine bolo vidno nervozitu domácich. Začali z toho prameniť vylúčenia. Nitra sa snažila, čo im sily stačili, no Lion odolával. Skvelý výkon podal brankár Dzúr, ktorý zachytal zápas, na ktorý môže byť právom hrdý. V poslednej tretine už gól nepadol Tri body znamenali posun v tabuľke na druhé miesto, ale zároveň je to prvá výhra v Nitre v riadnom hracom čase. Najbližšie zápasy čakajú levov 14. a 15.10. v domácej GMT aréne. Všetkých fanúšikov srdečne pozývame na dvojzápas!
Autor: redkacia