DUDÁŠ PILIPOVI: Nehnevajte sa, tu už máme chémiu pod letiskom, teraz nám treba bojové vrtulníky na letisko?!

Letisko je už niekoľko rokov využívané a po rokoch jeho užívania plocha letiska začala praskať.

Poslanci sa na Mestskom zastupiteľstve zaoberali aj úpravou rozpočtom. Uvažovalo sa aj nad peniazmi na opravu letiska. Tieto peniaze však poslanci neschválili. Plocha letiska začala praskať, viceprimátor sa poslancov pýtal, či má zmysel opravovať to.

„Pýtam sa nás všetkých, či má zmysel investovať do opravy, keď už minimálne dvakrát sme rokovali s investorom, ktorý má veľký a eminentný záujem vstúpiť ako účastník alebo spoluvlastník buď to do prenájmu alebo do kúpy podielu v letisku.

Tento investor bol priamo na letisku, bol som s ním ja aj pán primátor, boli sme dvakrát, zhodou okolnosti tu prileteli raz vrtuľníkom, keď ste to mali možnosť vidieť. Boli tu ôsmi členovia amerického kongresu, ktorí chceli podporiť tento projekt. Nakoniec je tento projekt realizovaný v Košiciach, vôbec si Svidník nevybrali, ale špecializovaní piloti na vrtuľníky, chcú ďalej investovať do svidníckeho letiska nemalé peniaze. Chcú to opraviť, urobiť prístupovú cestu, chcú spolupracovať so Strednou odbornou školou technickou, aby mohli otvoriť dve triedy leteckých mechanikov, ktorí by praxovali na letisku v ich priestoroch. Je to na zváženie, dohoda bola taká, že majú pripraviť zámer podnikateľský pre zastupiteľstvo, pre mestskú radu, aby sme sa mohli rozhodnúť, či do toho pôjdeme, alebo nie. Alebo budeme opravovať, alebo pustíme investora, ktorý pre náš región chce niečo urobiť,“ povedal na zastupiteľstve viceprimátor Peter Pilip.

DUDÁŠ: V PREŠOVE JE LETISKO MIMO OBYTNEJ ZÓNY

Na jeho slová však reagoval poslanec Cyril Dudáš. „Ja mám otázku na pána viceprimátora, čo sa týka letiska. No nehnevajte sa, tu už máme chémiu pod letiskom, teraz nám treba bojové vrtuľníky na letisko, tak na mojdušu zbaľme si a už sa rovno môžeme rozlúčiť s vidinou životného prostredia v regióne. To športové lietanie na to letisko, čo tu je, čo sa týka dráhy a tak ďalej, úplne postačuje mestu Svidník. Veď v Prešove je letisko mimo obytnej zóny, nech tam cvičia, koľko do nich vojde tí parašutisti a piloti.“

MICENKOVÁ: PLOCHA LETISKA ZAČALA PRASKAŤ

Podľa PR manažérky mesta Jany Micenkovej je svidnícke letisko pre mesto dôležité, a to aj v súvislosti s rozvojom cestovného ruchu. „Letisko je už niekoľko rokov využívané a po rokoch jeho užívania plocha letiska začala praskať. Objavili sa v nej štrbiny, ktoré sme chceli ošetriť špeciálnym postrekom tak, aby sa zabránilo ďalšiemu poškodzovaniu letiskovej plochy. Návrh na ošetrenie letiskovej plochy vo výške 25 000 € na mestskom zastupiteľstva nebol podporený. Dvere pre potencionálnych súkromných investorov máme otvorené, no v súčasnosti neevidujeme žiaden reálny záujem. Letisko nad mestom Svidník má zaujímavý turistický potenciál, je však nutné veľmi obozretne zvažovať akýkoľvek investičný plán v tejto lokalite, pretože letisko susedí s obytnou zónou,“ uviedla J. Micenková.

VERONIKA LAZORÍKOVÁ

 

 

Autor: redkacia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.