U majstra uhrali set, doma nezaváhali

Počas uplynulého týždňa odohrali extraligoví volejbalisti TJ Slávia dve súťažné stretnutia. V tom prvom boli na palubovke úradujúceho majstra Slovenska outsiderom, v tom sobotňajšom favoritom.

Stredajší súboj začali volejbalisti Slávie prekvapujúco úspešne a získali hneď prvý set. Favorit potom prevzal taktovku hry do svojich rúk, hoci v druhom sete za stavu 12:11 mali hostia tutovku, ale loptu dali do autu. Podľa slov trénera P. Tholta na webovej stránke SVF aj napriek prehre na palubovke majstra to bol zo strany jeho zverencov najlepší výkon vo vzájomných súbojoch s Nitrou.

Po prvýkrát v novom súťažnom ročníku sa v sobotu na domácej palubovke predstavili svidnícki volejbalisti vo svojej jedenástej extraligovej sezóne. Ich súperom boli Staroľubovňania, ktorí v posledných ročníkoch patria medzi tie slabšie mužstvá. Od úvodnej lopty zápasu to boli domáci, ktorí tvrdili „muziku“ tohto súboja. V prvom sete neustále vyhrávali minimálne o päť bodov. Úvod druhého setu patril hosťom, tí vyhrávali 0:3 a domáci sa po prvýkrát dostali do vedenia až za stavu 7:7. Minimálne dvojbodové vedenie si udržali až do stavu 22:20. Aj v úvode tretieho setu viedli hostia, no nakoniec sa ukázala herná kvalita Svidníčanov. Hoci v záverečnom sete boli dvakrát iba jednobodové rozdiely medzi obidvoma súpermi. Trojbodová výhra domácich bez straty setu je však plne zaslúžená. Za najlepšieho hráča tohto súboja bol vyhlásený hráč Slávie Lukasz Ciupa

Výsledky

3. kolo

VKP Bystrina SPU Nitra – TJ Slávia Svidník 3:1 (-22, 18, 17, 22)

Zostava Svidníka: Majcher 3, J. Hriňák 2, Ščerba 4, Matušovský 5, Pietrzak 20, Ciupa 22, libero S. Paňko (Suchanič 0, Oleárnik 0, Markovič 5, Šellong 0). Tréner: P. Tholt.

4. kolo

TJ Slávia Svidník - VKM Stará Ľubovňa 3:0 (17, 21, 20)

Zostava Svidníka: J. Hriňák 3, Ščerba 11, Matušovský 7, Pietrzak 12, Ciupa 14, Majcher 4, libero S. Paňko (Oleárnik 0, Markovič 0)

Tréner TJ Slávia Svidník Peter Tholt nám sobotňajší súboj zhodnotil takto: Možno aj práve preto, že to bol náš prvý domáci súboj v novej sezóne, bol tak trochu kŕčovitý. Nerozumiem, prečo sme sa viac menej prispôsobili hre súpera. Cieľ získať tri body po troch setoch sme splnili, no musíme si dávať pozor na prispôsobenie sa hre súpera. Pre domácim divákmi sme sa chceli predviesť lepším výkonom, no urobili sme niekoľko chýb, aké nerobíme ani na tréningoch. No verím, že chlapci majú na viac a určite to v ďalšom priebehu sezóny aj ukážu.“