Deň jablka

Týmto jablkovým dňom sme si chceli pripomenúť, aké je dôležité konzumovať ovocie, a to najmä v tomto chladnom jesennom počasí, k

Jedzte ovocie a zeleninu - nemusíte medicínu! Pod týmto heslom sa niesol celý piatok v našej základnej škole. Jablko bolo tým zdrojom vitamínov, o ktorom sme sa rozprávali na každej vyučovacej hodine.

Jablká sme rátali, o jablkách sme čítali a dokonca sme si aj o jabĺčku zaspievali. Každá trieda vyrobila krásne jablká, ktorými sme vyzdo­bili naše chodby. Ani počas prestá­vok sme na jablká nezabudli, keďže naše šikovné mamičky zásobili svo­je malé detičky jablkovou výživou, jablkovým džúsom, ba dokonca sme ochutnali aj výborné jablkové kolá­čiky. Týmto jablkovým dňom sme si chceli pripomenúť, aké je dôležité konzumovať ovocie, a to najmä v tomto chladnom jesennom počasí, kedy na nás číhajú bacily na každom kroku. Deťom sme chceli ukázať, že aj takáto desiata môže byť chutná a oveľa zdravšia ako keksíky či čipsy. Jablkový piatok nám ubehol veľmi rýchlo a my veríme, že jabĺčko bude aj naďalej bežnou súčasťou desia­ty našich žiakov.

 

ZŠ Kračúnovce, Mgr. D.Štefaníková

Autor: redkacia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.