Novým županom je Milan Majerský

16 rokov viedol Prešovský kraj Peter Chudík zo SMERu. Tentoraz nastala zmena a novým županom je Milan Majerský (KDH, SaS, OĽANO, NOVA)

Majerský je primátorom Levoče. Narodil sa 12. mája 1971 v Levoči, kde prežil mladosť. Ako študent sa venoval práci s mládežou, organizoval tábory a stretnutia. Učiteľské štúdiá ukončil na Prešovskej univerzite v Prešove v roku 1997. Ako pedagóg pôsobil na Gymnáziu sv. Františka Assiského v Levoči. V rokoch 2013 až 2015 zastával pozíciu riaditeľa pedagogického centra. V roku 2016 úspešne obhájil titul PhD.

Je členom Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) a predsedom Kresťanskodemokratickej samosprávy, ktorá združuje všetkých primátorov, starostov, poslancov VÚC, poslancov mestských a obecných zastupiteľstiev zvolených za KDH. V roku 2016 sa stal podpredsedom hnutia.

Od roku 1998 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Levoči. Túto pozíciu zastával tri volebné obdobia. Od roku 2009 je poslancom Prešovského samosprávneho kraja. V roku 2014 bol obyvateľmi mesta Levoča zvolený za jeho primátora, získal 50,40 % všetkých hlasov.

Je aktívnym športovcom. Hrával hádzanú, hokej a basketbal. Je hráčom basketbalového klubu v Levoči. Venuje sa aj cyklistike.

Pričinil sa o zákaz hazardu v Levoči (máj 2016). Ako regionálny politik prispel k rozvoju kraja.

Teraz sa rozhodol kandidovať na pozíciu predsedu Prešovského samosprávneho kraja a úspešne. Je spoločným nominantom štyroch koalič-ných strán (KDH, SaS, OĽaNO a NOVA). Kraju ponúka svoje schopnosti a skúsenosti s regionálnou politikou, novú energiu a dynamiku v rozhodovaní a správe verejných vecí. (zdroj:milanmajersky.sk)

 

V „boji“ kandidátov na predsedu Prešovského kraja uspel 46-ročný levočský primátor Milan Majerský (KDH, SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti - 40,4 %, s počtom hlasov 72 366), ktorý získal najväčšiu dôveru voličov a po šestnástich rokov vystrieda v kresle župana Petra Chudíka (SMER-SD - 30,6%, s počtom hlasov 54 914).

Autor: redkacia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.