Veľký školský „halloweenský“ futsal

Pred jesennými prázdninami sa na ZŠ Komenského vo Svidníku uskutočnila veľká školská súťaž vo futsale. O tom, že bola naozaj veľká, svedčí 18 prihlásených družstiev a celkovo 116 zapojených futbalistov aj futbalistiek.

Súťažilo sa v 4 kategóriách: najmladší žiaci a žiačky, mladší žiaci, starší žiaci a staršie žiačky. Za svoje nasadenie a bojovnosť, v každom jednom zápase, si žiaci odniesli sladké odmeny a dobrý pocit, že urobili niečo pre svoje zdravie. Ocenení boli aj najlepší strelci vo svojich kategóriách – Šimon Hreško (5 gólov), Tobias Cina (5 gólov), Peter Kamenický (4 góly) a Sanela Troščáková (1 gól, ale o to krajší )

Najťažšie to mali piatačky, ktoré sa vo svojej kategórií stretli s chlapcami. Bojovali statočne, ale na malých šikovných futbalistov zo štvrtých ročníkov nemali. Súťažili 4 družstvá a poradie je: 1.m.- 4b, 2.m. - 4a, 3.m. – 5.a. V skupine mladších žiakov bojovalo o prvenstvo 6 družstiev. Poradie bolo nasledovné: 1.m. – 6b1 , 2.m. – 6.b2, 3.m. – 5.b1. Aj družstiev starších žiakov bolo šesť. Poradie 9b, 8b1, 8b2. Najmenej prihlásených bolo v kategórií starších žiačok, len dve družstvá. Na napínavosti to však nič neubralo a v napínavom zápase nakoniec 8.b zdolala 7.b. Celkovo padlo 64 gólov a hralo sa 160 minút čistého času. O regulárnosť a priebeh celého turnaja sa postarali telocvikári.

Autor: redkacia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.