Deti z MŠ a ZŠ z Vyšného Orlíka vyrezávali a skrášľovali tekvice

Jeseň je tu a náš zrak teší pestrými farbami. Púšťanie šarkanov, robenie figúrok z gaštanov a vyrezávanie tekvíc sú činností typické pre jeseň. Sú zábavné pre malé ratolesti, či dospelých. Mnohé mamičky vedia, o čom je reč. Vyrezávanie tekvice sa stalo obľúbenou aktivitou našich detí aj doma, alebo v MŠ, či v ZŠ. Deti sa na ne už vopred veľmi tešia.

Aj keď sviatok Halloween je udomácnený skôr v západných krajinách, u nás sa tekvice vyre-závali dávno predtým ako sem prenikli vplyvy západného sveta. Halloweensky sviatok po-chádza totiž pôvodne od starých Keltov, ktorí pobudli najmä na strednom Dunaji až štyri sto-ročia.

Deti MŠ a ZŠ vo Vyšnom Orlíku sa spoločne stretli v utorok 24. októbra v priestoroch ZŠ, kde sa zúčastnili tvorivej dielne, ktorá bola zameraná na skrášľovanie a vyrezávanie tekvíc, s použitím farebných papierov, či jesenných listov. Tekvice a tekvičky sa za krátky čas pre-menili na rôznorodých, pestrofarebných panákov. Deti sa netradičnej činnosti veľmi tešili a už teraz očakávajú tú, ktorá bude na budúci rok. Poďakovanie za spoločnú akciu patrí riaditeľke ZŠ Mgr. Jane Červeňakovej a riaditeľke MŠ Mgr. Márií Burcákovej. (MG)

Autor: redkacia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.