Princ Edward ocenil prácu žiaka Spojenej školy vo Svidníku

Dovedna 53 mladých ľudí si vo štvrtok 2. novembra v Bratislave prevzalo prestížnu Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu (DofE). Jedným z nich bol i Frederik Ganaj zo Spojenej školy vo Svidníku. Ocenenie prevzal z rúk veľvyslanca Spojeného kráľovstva na Slovensku. Frederik sa zároveň stretol i s princom Edwardom najmladším synom britskej kráľovnej Alžbety. Spojená škola vo Svidníku patrí medzi už skoro 150 miestnych centier zapojených do tohto programu a umožňuje žiakom prekonávať samých seba. Absolventov programu dokonca uprednostňujú aj také prestížne univerzity, akými sú Harvard, Oxford, či Cambridge.

NA PRESTÍŽNEJ AKCII SA UKÁZAL I PRINC EDWARD

Dovedna 53 mladých ľudí si vo štvrtok 2. novembra v Bratislave prevzalo prestížnu Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu (DofE). Frederik Ganaj si prevzal toto ocenenie z rúk veľvyslanca Spojeného kráľovstva na Slovensku Andrew Gartha, počas slávnostného odovzdávania DofE v historickej budove Národnej rady Slovenskej republiky v Bratislave. Mal možnosť osobne sa stretnúť s princom Edwardom, najmladším synom britskej kráľovnej Alžbety II a zažiť atmosféru tejto prestížnej akcie. Spojená škola vo Svidníku patrí medzi už skoro 150 miestnych centier zapojených do tohto programu a umožňuje žiakom prekonávať samých seba

NAJRÝCHLEJŠIE SA ROZVÍJAJÚCA KANCELÁRIA PRÁVE

VO SVIDNÍKU

V rámci programu na sebe účastníci pracujú a zlepšujú sa. Pravidelne vykonávajú aktivity v troch oblastiach: šport, talent a dobrovoľníctvo tak, aby si splnili svoje ciele. Program je jedinečný v tom, že mladí ľudia si v jednotlivých oblastiach sami volia aktivity, ktoré ich bavia alebo zaujímajú. Ide o prekonávanie vlastných limitov. Svojou vytrvalosťou a ochotou pracovať na sebe sa môžu mladí ľudia pochváliť pri uchádzaní sa o prácu alebo v prihláške na vysokú školu. Absolventov programu dokonca uprednostňujú aj také prestížne univerzity, akými sú Harvard, Oxford, či Cambridge.

Na Slovensku je program naozaj "veľkou vecou" a vďaka veľkému úsiliu zúčastnených i práci na miestnych centrách sa podarilo to, že minulý rok skončilo centrum vo Svidníku ako tretia najrýchlejšie rastúca kancelária z celého sveta. A práve vďaka tomu prijal pozvanie na Slovensko aj princ Edward.

(red)

Autor: redkacia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.