Na benefičnom koncerte ,, SPOJME SRDCIA PRE ZDRAVIE“ ocenili všetkých účinkujúcich i ďalšie osobnosti

Benefičný koncert sa vydaril. Mnoho subjektov predstavilo svoj talent, program moderovala Katka Brychtová a Mišo Iľkanin. Organizátor Vlado Kačmár ocenil každého účinkujúceho i Mirona Mikitu z Regionálnej rozvojovej agentúry a poslanca Jána Hirčka.

Program moderovala Katka Brychtová, známa moderátorka z Pošty pre Teba alebo Naj dedinka Slovenska a moderátor i herec Michal Iľkanin zo Svidníka.

“Prišla som medzi Vás z Bratislavy, a veĺmi sa teším, že si spoločne tento slávnostný benefičný koncert spolu užijeme,” povedala v úvode K. Brychtová. Jej spolumoderátor M. Iľkanin jej daroval pred moderovaním kvety, aby sa im spolu dobre moderovalo. Katka vo Svidníku už bola pred troma rokmi, keď natáčali reláciu Nečakané stretnutia.

Organizátorom podujatia je Vlado Kačmár z občianskeho združenia Spojme srdia pre zdravie, ktorý sa rozhodol oceniť ministerstvo kultúry a ministerstvo financií. “A taktiež chcem oceniť skvelých ľudí, ktorých chcem už dlho dostať na pódium a to Mirona Mikitu z Regionálnej rozvojovej agentúry a môjho dlhoročného priateľa, ktorí nám nepomáha len finančne ale akokoľvek môže, preto som rád, že môžem oceniť novozvoleného poslanca Prešovského kraja Jána Hirčka. Som rád, že je medzi nami,” povedal V. Kačmár.

V programe vystúpili kapela Dríst, ktorá dáva známym i menej známym ľudovkám novú rockovú tvár. Ďalej to bol Folklórny súbor Magura, Domov sociálnych služieb v Giraltovciach, Integračné zariadenie KOR – GYM, desaťročné dievčatko Ľudmilka Lukáčová, Tanečná skupina XSEVEN zo ZUŠ vo Svidníku a Mišo Červienka i Simonka Kačmárová. Všetci boli ocenení. Kačmár ocenil aj Janku Micenkovú a Majku Cimbovú.

“Absolvoval som viacero týchto koncertov, ale toto bol najkrajší koncert v histórii, ktoré Vlado Kačmár robí. Všetci účinkujúci podali stopercentné výkony.

Chcem sa poďakovať organizátorovi Vladovi, lebo je to človek, ktorý má sám handicap a s takou láskou pomáha ľuďom, ktorí to potrebujú, že je to až neuveriteľné. Viera a láska, ktorá je v ňom si zaslúži našu obrovskú vďaku a úctu. dokážeš otvárať srdcia,” povedal primátor mesta Ján Holodňák. (red)

Autor: redkacia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.