S Trenčanmi opäť bez straty setu

V sobotu pokračovala volejbalová extraliga mužov svojim desiatym kolom. Domáca Slávia hostila mladíkov z Trenčína a ani v druhom súboji v základnej časti s týmto súperom nestratila ani set.

Stretnutie začali lepšie hostia, ktorí v úvode prvého setu vyhrávali 0:3. Slávia však postupne náskok súpera likvidovala a po prvýkrát sa vedenia ujala za stavu 8:7. No pri remíze 10:10 získala za sebou štyri body a tak zlomila odpor súpera. Až do záveru si domáci volejbalisti udržiavali pohodlný náskok.

Hoci aj v druhom sete získali Trenčania hneď v úvode jednobodové vedenie, bolo to ich jediné v tejto časti hry. Za stavu 20:13 poslal domáci tréner na palubovku dvoch nových hráčov a hostia vedenie Slávie znížili na rozdiel troch bodov – 20:17. Domáci sa opäť vrátili k základnej zostave a aj tento set dotiahli do víťazného konca.

Priebeh prvých dvoch setov naznačoval, že Svidníčania by z tohto súboja mali vyjsť s čistým štítom. To sa v treťom záverečnom sete aj potvrdilo, keď hostia iba raz vyrovnali stav setu (1:1) a v štyroch prípadoch sa v skóre priblížili na rozdiel jediného bodu. Záver stretnutia už bol jednoznačne v réžii domácich. Za najlepšieho hráča zápasu bol vyhlásený domáci smečiar Marcel Lux.

Tréner Peter Tholt súboj s mladíkmi z Trenčína zhodnotil takto: „Našim cieľom bolo získať tri body, čo sa nám aj podarilo, takže spokojní sme. Chcel som dať príležitosť aj iným hráčom. No Ščerba mal stužkovú a ďalší mladíci tesne pred zápasom docestovali zo Zvolena zo súboja juniorov a mali toho dosť. Stretnutie sme mali počas celého jeho priebehu pod kontrolou, takže s výsledkom sme spokojní.“