Koncovky setov v rukách rozhodcu

Ženy Stropkova na dvojstretnutie vycestovali v sobotu do Rimavskej Soboty. V prvom stretnutí nezačali najlepšie, no náskok domácich postupne vymazali, avšak tesnú koncovku nedokázali dotiahnuť do víťazného konca. V nasledujúcom sete sa ale karta obrátila a Stropkovčanky najmä zlepšeným útokom vyrovnali na 1:1. Tretí set bol bohužiaľ presným opakom druhého. Hostkám nevyšlo zopár lôpt, na ktorých sa chytili hráčky Rimavskej Soboty a tie si udržali dominanciu až do dvadsiateho piateho bodu. Vo štvrtom sete, ktorý bol najvyrovnanejší, sa do hry občas zapojil aj siedmy hráč domácich - rozhodca a Stropkovčanky podľahli Rimavskosobotčankám rozdielom dvoch bodov.

Zvláštne verdikty rozhodcu pokračovali aj v napínavých koncovkách ďalších dvoch setov druhého zápasu, čo Stropkovčanky dokázalo rozhodiť a ovplyvniť ich výkon. Tretí set ale opäť patril hostkám, keď presnou rozohrávkou a razanciou na sieti pre seba ukoristili jednoznačný set. Smola sa im ale ani v tomto momente z piet neodlepila a dramatický štvrtý set prehrali v pomere bodov 26:24.

Zostava Stropkova: A. Červeňáková, N. Fečková, I. Keselicová, N. Slivová, N. Sovičová, I. Široká, M. Šmajdová, S. Tabišová, V. Ternová, S. Tomková, Š. Tomková, L. Volčková, tréner M. Šturák, asistent trénera J. Burcák

I. liga ženy Východ

Výsledok 7. kola

VK Slovan Rim. Sobota – MVK Stropkov 3:1 (20, -16, 15, 23) a 3:1 (23, 22, -15, 24)

Ostatné výsledky

6. kolo

1. VK Púchov – TJ Sokol Giraltovce 2:3 (16, 20, -23, -23, -12) a 3:0 (22, 23, 17)

MVK Stropkov – VK Kúpete Brusno 3:0 20, 17, 10) a 3:1 (14, 11, -24, 24)

7. kolo

TJ Sokol Giraltovce – MŠK Žiar n/Hr. 3:1 (9, -24, 21, 16) a 3:0 (21, 19, 19)

I. liga juniorky Východ

6. kolo

MVK Poltár – MVK Stropkov 0:3 (-14, -21, -19)a 0:3 -16, -15, -15)

V 7. kole mali Stropkovčanky voľno.

V ďalšom kole budú v sobotu hostiť Giraltovčanky Žilinu, Stropkovčanky sa predstavia v Prešove. Juniorky Stropkova v piatok 1. decembra privítajú v domácej športovej hale svojho prenasledovateľa v tabuľke zo Sp. Novej Vsi. Začiatok prvého zápasu je o 15. hodine.