Karate klub Svidník

V sobotu 18.11.2017 Slovenský zväz karate organizoval v Košiciach súčasne dve súťaže, a to 1. kolo žiackej ligy Východoslovenskej únie karate a iných bojových umení (VÚKABU) a Tatranskej únie karate (TAÚKA) a zároveň Majstrovstvá VÚKABU kadetov, juniorov a U21.

Usporiadateľom bola VÚKABU. Mesto Svidník na oboch súťažiach úspešne reprezentovali šiesti členovia Karate klubu Svidník v spolupráci s CVČ Svidník.

Pred začiatkom súťaže sa konalo vyhodnotenie a ocenenie najúspešnejších pretekárov, jednotlivcov na štyroch kolách žiackej ligy v školskom roku 2016/2017 v jednotlivých kategóriách.

Spomedzi všetkých pretekárov klubov VÚKABU a TÚKA v tomto rebríčku z Karate klubu Svidník najúspešnejšia bola a najviac bodov získala Laura Majdáková v kategórii kumite staršie žiačky pokročilé do 45kg a Radka Džupinová v kategórii kumite staršie žiačky začiatočníci do 45kg.

Po odovzdaní pohárov najúspešnejším jednotlivcom odštartovali na piatich zápasiskách obe súťaže paralelne.

V súťaži Majstrovstvá VÚKABU KK Svidník bol úspešný v kategórii kumite kadeti 14-15 rokov do 63kg Dávid Glogovský, ktorý získal 1. miesto. V kategórii kumite kadeti 14-15 rokov nad 70kg

2. miesto získal Filip Dzivý a úspešná bola aj Radka Džupinová ktorá v kategórii kumite mladšie kadetky 12-13 rokov získala 3. miesto.

Na 1. kole žiackej ligy 2. miesto získala Alexandra Glogovská v kategórii kata staršie žiačky pokročilé. Druhé miesto vybojoval taktiež Marek Džupin v kategórii kata mladší žiaci začiatočníci.

V kategórii kumite staršie žiačky pokročilé do 45kg získala 3. miesto Radka Džupinová.

Dievčatá Radka Džupinová, Alexandra Glogovská a Laura Majdáková súťažili aj v kategórii kata družstvá staršie žiačky, kde sa umiestnili na 2. mieste a v kategórii kumite družstvá staršie žiačky získali 3.miesto. Ing. Ivan Hnat

Autor: redakcia