Prešovský kraj získal dve ceny v súťaži Zlatý erb PSK má najlepšiu internetovú stránku

Prešovský samosprávny kraj nadviazal na sériu zlatých ocenení z posledných ročníkov celoslovenskej súťaže ZlatyErb.sk. Z aktuálneho 14. ročníka si odniesol prvú cenu za Najlepšiu stránku samosprávneho kraja a navyše aj špeciálnu cenu za Najlepšiu bezbariérovú stránku samospráv.

Slávnostné vyhodnotenie a odovzdávanie cien súťaže ZlatyErb.sk 2017 sa uskutočnilo uplynulý týždeň v rámci medzinárodného kongresu ITAPA v Bratislave. Do súťaže sa zapojilo 77 samospráv. Porota hodnotila 63 kritérií v 11 kategóriách.

Víťazom kategórie Najlepšia stránka obcí sa stala obec Jaslovské Bohunice, v kategórii mestá a mestské časti ohodnotila porota ako najlepšiu stránku web Bratislavy, ktorá získala aj hlavnú cenu súťaže Grand Prix eSlovensko, a tým aj nomináciu do medzinárodnej súťaže EuroCrest Award. Z Prešovského kraja v súťaži bodovala aj obec Ľubica (5. miesto).

V rámci samosprávnych krajov patrí prvenstvo Prešovskému samosprávnemu kraju, ktorému Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska odovzdala navyše aj špeciálnu cenu za najlepšiu bezbariérovú stránku samospráv. Oficiálne webové sídlo kraja už takúto cenu raz získalo v roku 2010 a pridalo tak ďalší významný úspech v tejto súťaži. Internetová stránka Prešovského samosprávneho kraja www.po-kraj.sk doteraz obsadila osem prvých miest (2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2017), dve druhé miesta (2004, 2016) a jednu tretiu priečku (2006).

Prehľad víťazov v jednotlivých kategóriách v súťaži ZlatyErb 2017 (www.zlaty.erb)

Kategória obce:

1. miesto - stránka obce Jaslovské Bohunice

2. miesto - stránka obce Nitrianske Pravno

3. miesto - stránka obce Chrenovec-Brusno

4. miesto - stránka obce Trnavá Hora

5. miesto - stránka obce Ľubica

Kategória mestá a mestské časti:

1. miesto - stránka hl. mesta Bratislava

2. miesto - stránka mesta Stará Turá

3. miesto - stránka mesta Nové Zámky

4. miesto - stránka mesta Lučenec

5. miesto - stránka mesta Martin

Kategória samosprávne kraje:

1. miesto - stránka Prešovského samosprávneho kraja

2. miesto - stránka Trenčianskeho samosprávneho kraja

3. miesto - stránka Košického samosprávneho kraja

Cena za najlepšiu bezbariérovú stránku samospráv:

stránka Prešovského samosprávneho kraja

Grand Prix eSlovensko súťaže ZlatyErb.sk 2017 - najlepšia stránka súťaže a nominácia na medzinárodnú súťaž do Hradca Králové o EuroCrest Award: stránka hl. mesta Bratislava

Špeciálnu cenu pre osobnosť za mimoriadny prínos v oblasti informatizácie v slovenských samosprávach: Branislav Mamojka, predseda Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.