Východ Slovenska bude pre turistov atraktívnejší

Viac atrakcií pre turistov ako aj ďalšie zaujímavé spoločné slovensko-poľské projekty môže už v budúcom roku priniesť medzinárodná spolupráca na východe Slovenska. Ministerstvo dopravy a výstavby zastrešuje spoločný projekt ľudí z regiónu na slovensko-poľskom pohraničí, ktorý by mal naplno začať fungovať už v najbližších týždňoch.

„Našim cieľom je naštartovať spoluprácu o ktorej sa už päť rokov hovorí, ale nikdy sa poriadne nerozbehla a pritiahnuť na severovýchod Slovenska turistov, ktorí by tu trávili čas a využili služby na oboch stranách hranice,“ uviedol štátny tajomník ministerstva dopravy a výstavby SR Peter Ďurček. To prinesie do regiónu nové pracovné príležitosti aj dodatočné príjmy.

Štátny tajomník ministerstva dopravy P. Ďurček preto zastrešil rokovania s primátorom mesta Svidník Jánom Holodňákom, súčasným viceprezidentom poľskej asociácie Euroregion Karpacky pánom Dawidom Lasekom aj ďalšími zástupcami samosprávy na ktorých hľadali spôsoby, ako spoločne ponúknuť turistom zaujímavé atrakcie a prilákať ich tak do regiónu.

„Ešte pred koncom tohto roku by mala vzniknúť spoločná nezisková organizácia, ktorá by mala zastrešovať budovanie a propagáciu značiek a produktov pre turistický ruch v oblasti Karpát predovšetkým na východe Slovenska a východe Poľska,“ dodal P. Ďurček. Rezort dopravy verí, že zapojením tejto organizácie do systému oblastných organizácií v cestovom ruchu sa podarí získať aj potrebné zdroje na krytie zaujímavých projektov. Ďalšou z možností, ako by sa mohli tieto aktivity financovať sú zdroje z programu Interreg. Jedným z ďalších cieľov je aj možné posunutie tejto spolupráce do širšej medzinárodnej roviny na základe tzv. Karpatského dohovoru.

(Karolína Ducká, hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.