Mesto Svidník aj v tomto roku okrášľuje vianočná výzdoba

Aj keď do Vianoc je ešte pomerne ďaleko, tento víkend nám začal advent, obdobie štyroch nedieľ pred vianočnými sviatkami. Je to obdobie prípravy na Vianoce - radostné očakávanie príchodu spasiteľa. So začiatkom adventu sa vo väčšine miest a obcí zároveň rozsvecuje vianočná výzdoba a vianočné stromčeky, rovnako tak toto obdobie začínajú vianočné trhy. I v našom meste sa rozsvieti vianočná výzdoba a vianočné stromčeky v rôznych častiach mesta.

CENTRUM ZDOBÍ JEDLIČKA Z NOVEJ POLIANKY

Mesto Svidník je na začiatok adventu a príchod radostných sviatkov- Vianoc, pripravené. Pripravená je i výzdoba, ktorá bude pred sviatkami a počas sviatkov skrášľovať naše mesto. V minulom roku mesto zakúpilo nové vianočné osvetlenie a ozdoby. Tie obohatia výzdobu v meste. „Čas Vianoc budú vo Svidníku zdobiť ozdoby, ktoré sme zakúpili minulý rok a aj také čo sa osvedčili z minulých rokov“, uvádza PR manažérka mesta Kristína Tchirová. Mesto umiestnilo do centra dva vianočné stromčeky. V strede pešej zóne stojí krásna 11 metrová jedlička z Novej Polianky, ktorú venoval súkromný darca.

VÝZDOBA NECHÝBA V CENTRE, POTEŠÍ ALE I VODIČOV

V centre mesta je tiež veľký adventný veniec so svietiacimi elektrickými sviečkami. Mohlo by sa zdať, že adventný veniec slúži v našich domácnostiach iba na okrasu, avšak, opak je pravdou. V neposlednom rade slúži ako prírodný kalendár, ktorý symbolicky odčítava obdobie do Vianoc, ale jeho kruhový tvar symbolizuje i jednotu ľudí s Bohom. Svetlo je zároveň symbolom Ježiša Krista a tak sa sviece postupne rozsvecujú a poukazujú na príchod svetla sveta- na príchod Spasiteľa. V meste je inštalovaný aj 2,4 m anjel a na začiatku pešej zóny pracovníci technických služieb osadili druhý, umelý stromček, ktorý bude tešiť okoloidúcich i šoférov od hlavnej ulice mesta. „Na Ul. Sov. hrdinov je osadených 20 svietiacich dekorácii, ktoré plánujeme ponechať do polovice januára“, uzavrela Tchirová. Dekorácie sú tiež nad kruhovým objazdom v centre mesta. (red)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.