Korčuľovanie zadarmo skončilo. Koľko sa bude za túto aktivitu platiť?

Ľadová plocha v meste Svidník sa v týchto dňoch pripravuje na prevádzku a prípade priaznivého počasia bude klzisko pre verejnosť sprístupnené od vianočných prázdnin, ktoré začínajú 23. decembra. Otázkou, alebo prekvapením pre občanov je však výška vstupného. Projekt, ktorý garantoval občanom vstup zdarma v minulom roku totiž skončil.

Klzisko pre niekoľkými rokmi prešlo výraznou rekonštrukciou, na ktorú mesto získalo peňažné prostriedky z eurofondov v rámci spoločného slovensko- poľského projektu. Sľubom pri získaní prostriedkov bolo, že verejnosť sa bude korčuľovať na tomto klzisku najmenej 5 rokov zadarmo. „Ľadová plocha mesta Svidník sa v najbližších dňoch bude pripravovať na prevádzku, prebehnú technické kontroly a v prípade priaznivého počasia sprístupníme klzisko pre verejnosť od vianočných prázdnin, ktoré začínajú 23. decembra“, uviedla Kristína Tchirová, PR manažérka mesta. .

KONČÍ KORČUĽOVANIE ZDARMA, CENA ZA VSTUP EŠTE NIE JE JASNÁ

Aj keď prevádzkové hodiny, ani cena za vstup ešte nie sú jasné, prevádzka sa predbežne plánuje v rovnakom harmonograme ako po minulé roky. Tento rok však bude prvý rok po ukončení päť ročného projektu, ktorý garantoval vstup občanom zdarma. „Pre nadchádzajúcu sezónu sa vstupné zatiaľ prejednáva, o jeho výške budeme verejnosť ešte informovať, ale vedenie mesta i prevádzkovateľ robia všetko preto, aby bolo iba minimálne a tým dostupné každému“, doplnila Tchirová. „Korčuľovanie je krásna voľnočasová aktivita, ktorá prináša radosť najmä deťom, preto sa tešíme, že nám európsky projekt umožnil naše klzisko rekonštruovať a už šiesty rok si ho budú môcť návštevníci užívať. Prevádzkovateľom ľadovej plochy sú TS mesta Svidník. O prenájom ľadovej plochy však majú záujem rôzne skupiny i organizácie- v tomto prípade si harmonogram možno dohodnúť s prevádzkovateľom.

(red)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.