Oproti minulej sezóne sa pozície vymenili

Kompletný jesenný program aj s predohrávaným prvým jarným kolom v najvyššej súťaži riadenej Východoslovenským futbalovým zväzom v Košiciach bol ukončený až 12. novembra, kedy bolo na programe jediné stretnutie – dohrávka 3. kola Svidník – Krompachy.

III. liga Východ má aj v tomto súťažnom ročníku už niekoľko sezón tradičné trojnásobné zastúpenie mužstiev z okresov Svidník a Stropkov. 1. FK Svidník aj tentoraz využíva možnosti farmárskeho klubu a na každé stretnutie si môže povolať hráčov z druholigového Bardejova. V ôsmich domácich stretnutiach však svojich priaznivcov príliš nepotešil, pretože v nich iba dvakrát zvíťazil a trikrát remizoval. Na ihriskách súperov boli Svidníčania úspešnejší, nakoľko z rovnakého počtu zápasov v štyroch zvíťazili a v dvoch remizovali. Zaznamenali iba 19 gólov, čo je pomerne málo, hoci ďalších šesť mužstiev ich dalo ešte menej. Čo sa týka inkasovaných gólov menej dostali štyri mužstvá. Aktuálna pozícia na čele druhej polovice tabuľky je aj z tohto pohľadu pre Svidníčanov priaznivá.

Asi najväčším sklamaním futbalovej jesene boli výkony Slovana Giraltovce. Po pomerne úspešnej predchádzajúcej sezóne odišiel tréner J. Košút, nahradil ho J. Kukulský, ktorý predtým viedol druholigový Bardejov. Dohoda s ním bola taká, že v prípade ponuky z vyššej súťaže ho Slovan uvoľní. Stalo sa tak po stretnutí 14. kola v Plavnici, keď prijal ponuku druholigového Liptovského Mikuláša. Mužstvo prišlo aj o pomerne kľúčových hráčov – Čabala, najlepší strelec mužstva Digoň a Cauner. Určitou výsledkovou raritou Slovana je, že zvíťazil nad oboma svojimi najbližšími súpermi – v Stropkove (jediná jesenná prehra Tesly) a vo Svidníku.

Určite najpríjemnejším prekvapením futbalovej jesene v najvyššej krajskej súťaži boli výsledky futbalistov Stropkova. Tých v závere predchádzajúceho ročníka po J. Lehockom prevzal pod trénerskú taktovku V. Rusnák. V aktuálnej jeseni prehrali iba raz, a to na domácej pôde s už spomínanými Giraltovcami. Ich úspešnosť na ihriskách súperov je skoro až nepochopiteľná. V ôsmich stretnutiach iba raz remizovali (Plavnica) a v šiestich stretnutiach u súperov dali minimálne dva góly. Doma sa im až tak nedarilo, pretože raz prehrali (Giraltovce) a trikrát remizovali (Vranov, Šar. Michaľany, V. Opátske). No aj napriek tejto domácej štatistike vedú treťoligovú tabuľku so šesťbodovým náskokom pred V. Opátskym. Potešiteľné je, že rovnako ako Giraltovčania aj v Stropkove dávajú v základnej zostave príležitosť vlastným odchovancom ešte v dorasteneckom veku. Určite výkonnostne mužstvu prospel aj návrat odchovancov – O. Špilára a F. Vargu, ktorí spolu zaznamenali skoro polovicu jesenných gólov.

Vo IV. lige Sever má náš región iba jednočlenné zastúpenie. Predchádzajúci ročník bol pre Tatran jedným z najúspešnejších. Úspešne začal aj túto jeseň, keď v prvých štyroch kolách neprehral ani raz. Potom však nasledovali dve domáce prehry za sebou (Gerlachov, Humenné) a výkonnosť Kračúnovčanov bola už kolísavá. A to aj z dôvodu pomerne častejšej neúčasti kľúčových hráčov z rôznych, najmä pracovných dôvodov.

III. liga Východ

1. FK Svidník 9. Svidník

16 6 5 5 19:15 23 -1

Strelci gólov: 6 gólov – P. Cicman, 3 – D. Petrik, Š. Košč, 2 – L. Didik, R. Nemergut, 1 – M. Paňko, J. Ducár, M. Matkobiš

MFK Slovan Giraltovce

12. Giraltovce

16 5 3 8 13:24 18 -6

Strelci gólov: 4 góly – P. Kuriplach, 3 – J. Kuhajdík, 2 – M. Hanuščák, 1 – L. Vojta, E. Tomko, A. Tkáč, S. Dvorjak

MŠK Tesla Stropkov

1. Stropkov

16 11 4 1 31:11 37 +13

Strelci gólov: 9 gólov – O. Špilár, 6 – F. Varga, 4 – M. L. Vrábeľ, 3 – E. Burcák, P. Poľák, 2 – J. Kimák, E. Vaško, 1 – P. Jakubčo, P. Bunda

IV. liga Sever

OFK Tatran Kračúnovce

8. Kračúnovce

16 6 3 7 27:22 21 -3

Strelci gólov: 8 gólov – D. Dzurjuv, 5 – J. Peržel, I. Šima, 3 – M. Mihok, P. Lechman, 1 – P. Uhrin, P. Varga, vlastný -bar-

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.