Štyri výhry za sebou za tri body

Volejbalisti TJ Slávia Svidník potvrdili výbornú formu z posledného obdobia a v uplynulom týždni zaznamenali už svoje štvrté extraligové víťazstvo za sebou. Po tom, ako zdolali doma majstrovskú Nitru a vyhrali v Starej Ľubovni v strede uplynulého týždňa v predohrávke 15. kola si odniesli tri body aj z palubovky Košíc. V sobotu doma nestratili ani set v ďalšom východniarskom derby s Prešovom.

Svidník vyhral v Košiciach prvýkrát od 14. februára 2015 a vrátil svojmu súperovi rovnakú prehru spred vyše mesiaca. Pre stránku Slovenskej volejbalovej federácie tréner Slávie P. Tholt k tomuto súboju povedal: "V prvom sete sme celý čas viedli, druhý jednoznačne patril súperovi, keď sme nezachytili úvod. Tretí a štvrtý set boli vyrovnané. My sa tešíme z výhry, aj na sobotňajší zápas s Prešovom."

Posledné výborné výkony i výsledky volejbalistov svidníckej Slávie a atraktívny súper prilákali do športovej haly množstvo divákov. A tí sa mohli z výkonu svojich hráčov opäť tešiť. V prvom sete od stavu 1:1 postupne zvyšovali svoje vedenie a ich súper bol najmä v závere setu doslova na kolenách. V druhom sete však Prešovčania začali lepšie a za stavu 2:6 si musel domáci tréner vziať prvý oddychový čas. Slávia však naďalej prehrávala 2-3 bodovým rozdielom. Za stavu 17:20 však získala tri lopty za sebou a hoci opäť dvakrát prehrávala o bod záver setu zvládla výborne. Pri stave 23:23 povzbudzovaná skvelými fanúšikmi získala dva body a celý vyrovnaný set. Po väčšinu tretieho setu to bola opäť Slávia, ktorá vyhrávala, no iba tesne a aj jej nepatrný náskok dokázal zopárkrát súper zlikvidovať. Opäť sa tak rozhodovalo v závere setu. Domáci volejbalisti za stavu 22:22 získali dva body za sebou a nakoniec tretí set a zaslúžené víťazstvo. Najlepším hráčom zápasu bol domáci volejbalista Jakub Hriňák.

Tréner Peter Tholt nám po stretnutí povedal: „Našim zámerom bolo nadviazať na víťaznú sériu, ktorú sme začali stretnutím s úradujúcim majstrom z Nitry. To sa nám podarilo a opäť to bol kolektívny výkon celého mužstva. Tešíme sa všetci aj s našimi fanúšikmi, pretože je to obrovský krok k umiestneniu sa v prvej štvorke extraligy kde chceme byť. V tomto týždni sme boli úspešní v obidvoch východniarskych derby súbojoch a chalani v nich predviedli veľmi dobré výkony. Hoci ešte nie sme stopercentne v elitnej štvorke, no ak tam budeme, určite si to zaslúžia za skvelé výkony nielen samotní hráči ale aj naše super publikum. Samotné mužstvo má svoju kvalitu, je súdržné, kolektívne. Nielen na ihrisku, ale aj v kabíne či mimo nej. Kvalitnejšie chlapci pracujú aj v tréningoch, nakoľko „žír“ do nich priniesli aj chlapci z našej mládežníckej základne. Myslím si, že sme pomerne dobre aj hráčsky zložené mužstvo, no určite v našej hre sa nájdu aj rezervy. Cieľom je umiestnenie v nadstavbovej prvej štvorke, aby aj naši fanúšikovia videli tie najlepšie zápasy, ktoré v súčasnosti slovenská volejbalová extraliga ponúka. Obidve výhry v tomto týždni sú pre nás cenné nielen z pohľadu postavenia v tabuľke ale aj preto, lebo sme obidvom východniarskym súperom odplatili prehry z prvých vzájomných súbojov v tejto sezóne. Do skončenia základnej časti súťaže nás ešte čaká domáci súboj so Zvolenom a stretnutie v Prievidzi. Verím, že si aktuálnu pozíciu v tabuľke udržíme a v novom roku sa stretneme s tými najsilnejšími súpermi.“