Marcel Lux hráčom mesiaca

Rakúska blokárka Sabrina Müllerová (Volley project UKF Nitra) a smečiar TJ Slávia Svidník Marcel Lux sa stali víťazmi ankety Hráč mesiaca november v extralige žien, resp. mužov. Obaja triumfovali v ankete prvýkrát, za október boli najlepšími hráčmi Srbka Nataša Ševarika (STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava) a Rakúšan Anton Menner (VKP Bystrina SPU Nitra).

Dvadsaťtriročný prešovský rodák Marcel Lux bol jedným zo strojcov úspešných výsledkov volejbalistov Svidníka v poslednom období. Slávia vyhrala v novembri štyri zo šiestich duelov a momentálne ťahá štvorzápasovú sériu úspechov. Svidník zdolal na domácej palubovke majstrovskú Nitru a naposledy po takmer troch rokoch triumfoval na palubovke Košíc, v sobotu doma porazil aj Prešov. Vo všetkých šiestich zápasoch Svidník bodoval, pretože s Prievidzou a v Myjave prehral 2:3. Lux zaznamenal v šiestich dueloch dokopy 96 bodov, z toho 10 es a 11 blokov. Štatisticky mu najviac vyšiel duel s Prievidzou (20 bodov).

Lux pôsobil od roka 2010 v rodnom Prešove, kde obliekal klub VK MIRAD PU. S Prešovom získali Slovenský pohár aj majstrovský titul, ale v lete sa nedohodol na novej zmluve a hľadal si angažmán. Oslovil ho Svidník, s ktorým absolvoval aj prípravu na novú sezónu, ale do zápasového kolotoča naskočil až 13. októbra, keď sa skompletizoval jeho prestup. V slovenskej reprezentácii odohral 200 cm vysoký volejbalista 36 zápasov, debutoval v roku 2015. Získal 5. miesto na Európskych hrách v Baku 2015, v tom istom roku si zahral aj Svetovú ligu. V tejto sezóne odohral Svetovú ligu a predstavil sa aj na svojich prvých majstrovstvách Európy. O víťazoch ocenení Hráč a Hráčka mesiaca rozhoduje špeciálna komisia, ktorá zohľadňuje najmä štatistiky a vplyv hráča na tím a výsledok, pomocným kritériom sú ocenenia MVP, ktoré sa udeľujú po každom extraligovom zápase. V prvom mesiaci ankety sa do výsledkov počítali aj zápasy, ktoré sa hrali na konci septembra.

(zdroj: www.svf.sk)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.