ČARO VIANOČNÝCH OZDÔB

Blíži sa čas Vianoc, kedy v našich dušiach ožívajú tie najvzácnejšie city. Spomienky na vzácne chvíle vianočných sviatkov by v nás mali ostať čo najdlhšie. Aj preto, aspoň na krátku chvíľu, nechajte vianočný zhon za dverami a prijmite pohostinnosťSNM – Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku, kde budete maťmožnosťspoznaťčaro múzejného predvianočného a vianočného obdobia.

Atmosféru zimných dní vo vianočne vyzdobenom interiéri výstavnej siene múzea umocníme výstavou neobyčajných ručne vyrobených a ozdobených vianočných gulí pod názvom Čaro vianočných ozdôb. Vernisáž uvedenej výstavy, na ktorú Vás srdečne pozývame, sa uskutoční v piatok, 8. decembra 2017 o 14.00 h. v budove SNM – Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku na Ul. Centrálnej č. 258.

Blížiace sa Vianoce nebudete len vidieť, ale aj cítiť. Počas vernisáže budete mať možnosť privoniať k čerstvým koláčikom a medovníkom. Pripravené budú aj ukážky ich zdobenia v majstrovskom podaní pani Márie Molčanyiovej z obce Ladomirová.

Veríme, že vôňa sladkostí a stromčeka, ozdobeného na spôsob našich babičiek, vo vás prebudí tie najkrajšie emócie a nadchne na tvorbu vlastných vianočných ozdôb. Počas celého sviatočného obdobia sme pre malých i veľkých pripravili aj tvorivú dielňu, kde si budete môcť vyrobiť vlastné ozdoby na stromček.

Srdečne pozývame všetkých vás, školské skupiny, rodiny s deťmi do SNM – Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku.

Múzeum je otvorené:

utorok – piatok od 08.30 hod. do 16.00 hod. sobota – nedeľa od 10.00 hod. do 16.00 hod.

Výstava potrvá do 31. januára 2018.

Vernisáž zdarma.

Vstupné na výstavu - 1.00 € / dospelí, 0,50 € / deti tvorivé dielne - 1 € / osoba

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.