Vo svidníckej pôrodnici sa udial malý vianočný zázrak. Na svet prišiel v novom roku i prvý chlapček

Prvým dieťaťom roku 2018 narodeným vo svidníckej nemocnici bol malý Jakubko. Príchod nového roku ho príliš ne­zaujímal, narodil sa až 3. 1. 2018 krátko po ôsmej hodine ráno. I keď, paradoxne, narodil sa predčasne. Počas vianoč­ných sviatkov sa v nemocnici vo Svidníku narodili i dvojičky, dokonca hneď dvakrát. V nemocnici to označili za malý vianočný zázrak. Čo sa týka ošetrení počas sviatkov, vo svidníckej nemocnici nezaznamenali žiadny extrémny nárast.

 

Prvý tohtoročný novorodenec sa vo svidníckej nemocnici narodil 3. 1. 2018 rodičom zo Stropkova. Malý Jakubko sa narodil predčasne o 8.18 hod dopoludnia s výškou 47 cm a váhou 2170 gramov. Stav ma­mičky je dobrý, malý Jakubko bol však pre nízku pôrodnú hmotnosť a adaptačné problémy umiestnený v inkubátore a na podpornom dýcha­ní. Jeho stav je však stabilizovaný. Počas vianočných sviatkov sa vo svidníckej pôrodnici dvakrát naro­dili dvojičky, prvé 25. decembra, druhé 27. decembra. V nemocnici sa z dvojičiek veľmi tešia a ozna­čili ich za vianočný zázrak. Prvé dvojčatá sa rodičom zo Stropkova narodili 25. decembra približne ho­dinu po polnoci a volajú sa Martin a Maroš. Zdravotný stav mamičky a detí bol dobrý, všetci sa tešia dobrému zdraviu. „Druhé dvojčatá spravili radosť rodičom z Nižného Komárnika. Miroslav a Mirosla­va sa narodili 27. decembra tesne okolo ôsmej hodiny dopoludnia. Zdravotný stav detí aj mamičky je takisto dobrý,“ informovala Jana Fedáková, špecialista pre externú a internú komunikáciu Sveta zdra­via. (ver)

Najčastejšie používané mená vo Svidníku za rok 2017 sú:

pre chlapcov: Adam, Jakub , Peter

pre dievčatá: Jazmína, Diana, Sofia.

ojedinelé mená pre chlapcov: Elliot, Matyas, Georgel, Brian

ojedinelé mená pre diečatá: Nancy, Gracy, Noemi

V roku 2017 sa na pôrodnici vo Svidníku narodilo 352 detí, z toho 185 chlapcov a 174 dievčat, z celkového počtu 7 dvojčiat.

 

V roku 2016 sa na pôrodnici vo Svidníku narodilo 377 novorodencov z toho jedny dvojičky, čo je o 30 novorodencov viac, ako v roku 2015.

 

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.