Aj hasiči majú svojho anjela

Život je ako rieka. Tečie si kade chce a prispôsobuje sa korytu. Občas však ukáže akú má silu a zmení svoju cestu. Život každého človeka tečie svojim rytmom, svojou cestou, hĺbi si svoje vlastné koryto a plynie takou rýchlosťou akú v danej chvíli potrebuje. Raz však príde deň, kedy sa zastaví a voda života už nepotečie na pozemskej púti ale tej nebeskej.

Deň, kedy sa táto zmena udiala u dlhoročného dobrovoľného hasiča Jána Gibeja bude dňom, ktorý sa navždy zapíše do našich sŕdc ako deň obrovskej straty, smútku a pocítili sme aké je to byť neveriacim Tomášom. 18. december 2017 bol dňom, kedy nás na pozemskej púti navždy opustil človek, ktorý svoje srdce zviazal s hasičinou nielen na profesionálnej úrovni ale aj tej dobrovoľnej. Dlhoročný funkcionár, člen Snemu DPO SR, predseda ÚzV DPO SR pre okresy Stropkov a Svidník, od roku 2017 čestný predseda, držiteľ všetkých vyznamenaní a ocenení. Kolega, ktorý pomohol, poradil, jeho slovo malo váhu rieky, ktorá ukazuje správny smer.

Každý jeden z nás ktorí sme ho poznali, do dnešného dňa neveríme a určite ešte dlho nebudeme schopní úplne vstrebať skutočnosť, že jeho hlas nepovie na hasičských súťažiach povel „trikrát hurá“. Že už na poradách neporadí a neusmerní, že si nevypočujeme príhody, ktoré hovoril zo svojej mladosti alebo hasičských začiatkov. Nebudeme počuť vtipy, nebudeme sa môcť obrátiť na nášho „mediátora“, ktorý v prípade rôznorodosti názorov našiel ten správny smer, správne riešenie.

V pondelok poobede navždy zavrel svoje oči a tie naše ostali naopak neveriaco otvorené. Všetko sa však deje z nejakého dôvodu. Nech už rieka života nášho Janka mala akokoľvek dôvod na to, aby sa rozhodla tiecť nie tu na matičke Zemi ale tam hore v kráľovstve nebeskom, v našom srdci ostáva navždy.

Veríme, že jeho duša sa ani tam hore, za dúhovým mostom, nestratí a na nebi pribudol nový anjel. Netradičný. Anjel hasiča. Bude dohliadať na nás tu dole a pri každej jednej akcii pocítime v srdciach jeho šibalské žmurknutie.

Prosím všetkých ktorí ste ho poznali ako profesionálneho hasiča, dobrovoľného hasiča, kolegu, predsedu Spoločenstva, kamaráta, suseda, manžela, ocka, dedka, vzácneho človeka, venujte mu tichú spomienku. Je to to posledné, čo mu môžeme ešte dať, vrátiť a vyjadriť tak naše poďakovanie za jeho dlhoročnú prácu, pomoc a priateľstvo.

Janko, nezabudneme.

Územná organizácia DPO SR Stropkov/Svidník

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.