Kristína po úspešnom roku oddychovala aj vo Svidníku

Známa slovenská speváčka Kristína Peláková má za sebou ďalší úspešný rok. Stihla nahrať CD, natočiť nové klipy a, samozrejme, užívala si sviatky aj v rodnom Svidníku.

Vianoce oslávila Kristína tradične na dvakrát. Pre portál www.koktail.pravda.sk prezradila, že 24. decembra slávila sviatky so svojím man­želom Mariánom a jeho rodinou, na rusnácke Vianoce 6. januára bola aj tento rok doma vo Svidníku, kam prišla spolu s ním. Na atmosfé­ru spojenú s Vianocami sa už odmalička vo­pred rada pripravuje a často si púšťa vianočné piesne. Známa svidnícka rodáčka tvrdí, že na­opak, nemá rada zhon. „Som proste naladená na Vianoce. Veľmi sa mi toto obdobie páči, nevi­em prečo, ale príde mi také iné. Sú to Vianoce všetkých a je to rodinná oslava,“ prezradila pre pravda.sk. Do vianočných príprav sa tiež rada zapája, no radšej vraj poumýva riad a postráži krstniatka, aby sa vyhla vareniu. Jedlá totiž rad­šej ochutnáva, ako uvarí a ako každá správna dcéra miluje kuchyňu svojej mamy. „Nie som nejaký kuchár, ani nepoznám recepty našich mamičiek a babičiek. No musím povedať, že si užívam, že ešte nemám tú svoju rodinku a prí­dem domov a mama navarí. Na jedlo a rodinnú pohodu si potrpím viac než na darčeky. Už to nie je také, ako keď sme boli deti, že sme čaka­li, čo dostaneme.“ Poteší sa každej maličkosti, v detstve jej urobili najväčšiu radosť korčule, nikdy nezabudne, ako ich dostala. „Tak veľmi som ich chcela, že som sa v nich rovno korčuľo­vala po byte,“ smeje sa. Nakoniec im zazvonili susedia a bol z toho problém.

ÚSPECH ZA ÚSPECHOM

Kristína patrí k najpopulárnejším speváčkam na Slovensku i Česku. V poslednom období sa ob­javila ako herečka vo filmoch, bola modelkou v kalendári a vďaka hlasovaniu fanúšikov dvakrát získala cenu OTO v kategórii Speváčka roka. Má za sebou opäť úspešný rok, ukončila ho vo veľkom štýle. Po piatich rokoch potešila fanúši­kov ďalším CD, ktoré je na trhu nie-koľko me­siacov. Pokrstila staronový album Mať srdce, prevzala si trojnásobnú platinu za jeho predaj a premiéry sa dočkal klip k skladbe Zradila nás chémia, ktorý natočila v Taliansku. „Som veľmi rada, že po troch rokoch, kedy som vydala svoju výberovku Tie naj, vám môžem predstaviť ďal­ší. Mám pocit šťastia, pretože je to také hudob­né dieťa a som veľmi rada, že prišlo na svet po troch rokoch krásnej práce s mojím autorským tímom. Verím, že ľudia si na albume nájdu skladby, ktoré sa im budú páčiť. Sú na ňom rôzne témy, ktoré aj mňa ako interpretku veľ­mi posunuli vpred. Teším sa z celého albumu, z každej skladby, ktorá vychádza, ktorá sa tvorí. Každé točenie je pre mňa nové dobrodružstvo,“ vyjadrila sa Kristína pre viaceré médiá a aj svo­jim fanúšikom na sociálnej sieti odkazuje, že krst CD bol pre ňu ďalším zážitkom. Aj k sing­lu Mať srdce z rovnomenného albumu natočila videoklip. Podľa nej by mala láska víťaziť nad rozumom, pieseň má pre ňu osobné čaro, sym­bolizuje lásku a radosť zo života, jednoduchosť, úprimnosť a dodáva veľa optimizmu, entuziaz­mu a energie. „Mám pocit, že v dnešnej dobe sme si všetci zvykli viac používať rozum a srd­ce sme nechali bokom. Skladba je inšpiráciou k tomu, aby sme viac začali počúvať svoje srdce, čo chce, čo cíti, pretože, keď robíme veci od srdca kdekoľvek a pri čomkoľvek, je to tá na­jprirodzenejšia a najúprimnejšia cesta pre nás. Zároveň keď robím nejakú pieseň, vždy chcem, aby to bolo úprimné, aby to bolo od srdca, aby nič nebolo vypočítané.“ Každý úspech ju teší. „Som veľmi šťastná, že sa moje skladby dotý­kajú všetkých vekových kategórií, že fungujem, robím to, čo ma baví a som šťastná.“

KRÁSNA A SKROMNÁ: POPULARITA JU NEZMENILA

Skromná Svidníčanka tiež naspievala titulnú pieseň pre nový česko-slovenský film s názvom Tri želania. Filmová novinka, ktorá sa dostala do kín začiatkom decembra, je rozprávkovým prí­behom zasadeným v období na konci 20. storo­čia, ktorý poeticky rozpráva „o trápeniach prvej lásky a skutočných kúzlach“. „S radosťou som prijala túto ponuku. Teším sa, že som hudobnou súčasťou tohto filmu, ktorý má veľmi peknú myšlienku a ešte krajší odkaz pre ľudí. Verím, že aj táto rozprávka zaujme čestné miesto me­dzi klasickými rozprávkami, na ktoré sa najmä v období Vianoc všetci tešíme.“ Text napísal aj v tomto prípade Kamil Peteraj. Textár na Kris­tínu nedá dopustiť a v médiách si spoluprácu s ňou, ktorá trvá už od začiatku kariéry mladej Svidníčanky, nesmierne pochvaľuje. „Dnes je to už vyzretá speváčka, ktorá na pódiách pôsobí ohromne esteticky aj umelecky. Má obrovský úspech v Česku aj na Slovensku a myslím si, že je pripravená na veľké veci.“ Tvrdí, že sa mu s ňou spolupracuje veľmi dobre, hlavne kvôli jej povahe a osobnému vyžarovaniu. „Je korektná, profesionálna a čo je veľmi vzácne, zostala po­korná. Som rád, že s takýmto talentom môžem spolupracovať.“ Podobne o nej hovorí maliar Augustín. „Milujem jej piesne. Je to speváčka s neuveriteľne krásnym hlasom a nádhernou slo­venčinou, ktorá sa lahodne počúva. Kristína je taká moja múza, aj keď ju počujem, aj keď ju vidím. Myslím, že keď sa nadeľovalo, Kristína dostala veľa darov. Krásu, krásny čistý hlas a dostala aj niečo, čo má málo ľudí – niečo krásne v duši. A to je cítiť aj v jej pesničkách. Je to niečo úžasné a plus k tomu tie nádherné texty, ktoré sú na zamyslenie. Je v nich bolesť, radosť, smiech, slzy, všetko.“ Stane sa i v ďalšom roč­níku Kristína Osobnosťou televíznej obrazovky v kategórii speváčka? Nezabúdajte za ňu opäť zahlasovať. „Tí, ktorí máte chuť a chcete ma podporiť aj tento rok v ankete OTO, môžete za mňa zahlasovať, ďakujem vám,“ prosí o podpo­ru fanúšikov na svojej facebookovskej stránke, kde zároveň želá všetkým úspešný rok.

(mc, zdroj: internet)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.