P. Tholt: „Aj také zápasy sú.“

Aj v druhom kole extraligovej nadstavby sa svidnícki vo­lejbalisti predstavila na palubovke súpera. Tentoraz to bolo vo východniarskom dečrby v Prešove, kde Slávia nastúpila už aj s novou posilou zo Žiliny.

Vo farbách Svidníka nastúpil na svoj prvý zápas Juraj Kalužný, ktorého angažovali z prvoligo­vého mužstva VO AC UNIZA Žilina len v priebehu týždňa. Pre­šovčanom opäť chýbal v zostave zranený smečiar Vlado Katona. Po absencii v Prievidzi si svoju úlohu na ihrisku zastal nahrávač Kamil Feňo, ktorý bol vyhlásený aj za najlepšieho hráča stretnutia. Aj napriek očakávaniam fanúši­kov oboch táborov sa na ihrisku východniarska dráma nekonala.

Úvodný set poznačilo množstvo chýb. Hlavne hostia bojovali s vlastným servisom. Od prvej lop­ty mali domáci navrch. Náskok Prešova postupne narastal a zisk setu pomerom 25:15 len potvrdili chyby hostí na podaní i v útoku. V druhom sete sa začalo omno­ho vyrovnanejšie. Do stavu 8:7 sa zdalo, že hostia sa dostali na prevádzkovú teplotu, ale bohuži­aľ. Opätovné chyby na servise i razantné útoky

Tabuľka o 1. – 4. miesto

1. Prievidza 18 16 2 46

2. Nitra 18 15 3 45

3. Prešov 18 11 7 33

4. Svidník 18 10 8 33

Michala Rajdugu hnali domácich k víťazstvu. Šnúra 11-tich bodov pri podaní Martina Sopka znamenala koniec druhé­ho dejstva, v ktorom hostia stihli nazbierať len 11 bodov. Tréner Svidníka Peter Tholt sa snažil do­hovoriť svojim zverencom počas prestávky. Na začiatku tretieho setu dokonca hostia prvýkrát v zá­pase viedli 4:5 a krok držali ešte do stavu 10:10. Ani kvalitný útok Marcela Luxa však nestačil na rozbehnutých Prešovčanov, ktorí za hojnej podpory z hľadiska vy­hrali aj tretí set rozdielom 25:17.

Hlasy trénerov

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: "Myslím si, že dnes sme proti obávanému Svidníku podali vý­borný koncentrovaný výkon. V podstate sme Svidník nepustili k vážnejšej zápletke. Jednoznačne sme dominovali vo všetkých her­ných činnostiach zápasu."

Peter Tholt, tréner Svidníka: "My sme dnes nenašli hráča, ktorý by zodvihol bojovú zástavu. Veľmi sme sa vytrápili. Všetko sme veľ­mi silili. Nezaslúžili sme si pomy­slieť na lepší výsledok. Aj také zápasy sú a verím, že sa to už v najbližšom zápase zlepší."

Nadstavbová časť o 1. – 4. mies­to – 2.kolo

VK Mirad PU Prešov – TJ Slávia Svidník 3:0 (15, 11, 17)

Zostava Svidníka: J. Hriňák 0, Lux 11, Majcher 3, Pietrzak 6, Ciupa 3, Matušovský 3, liberá S. Paňko a Kalužný (Ščerba 1, Su­chanič 0, Oleárnik 0).

(zdroj: www.svf.sk)

 

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.