Úspech pre svidnícky volejbal

V nedeľu 4. februára v čase našej uzávierky vrcholil jubilejný 20. ročník Slovenského pohára (SP) volejbalistov. Do jeho finále sa po druhýkrát prebojovali volejbalisti Slávie Svidník.

V predchádzajúcich dvoch dňoch odohrali štvrťfinále s Myjavou a semifinále s Nitrou, v ktorých ne­stratili ani set. S domácim VK, ak­tuálne vedúcim mužstvom exztra­ligovej súťaže, prehrali v troch setoch pred 1 500 divákmi. Prievi­džania počas celého priebehu mali navrch a nepripustili drámu. A tak premiérovo triumfovali v Sloven­skom pohári v sezóne 2017/2018.Víťazovi SP patrí právo štartu v pohárových súťažiach Európskej volejbalovej konfederácie (CEV) pre súťažný ročník 2018/2019.

Volejbalisti Svidníka boli vo finá­le národného pohára druhýkrát v klubovej histórii, na trofej naďalej čakajú - v roku 2012 nestačili na Volley Team Bratislava. Na čele historického poradia s osem prven­stvami je VKP Bratislava.

Hodnotenie účinkovania volejba­listov TJ Slávia Svidník na tomto podujatí prinášame v rozhovore s trénerom Petrom Tholtom na inom mieste dnešných novín.

Výsledok

Finále SP volejbalistov 2017/18

VK Prievidza - TJ Slávia Svidník 3:0 (20, 20, 20)

Zostava Svidníka: Matušovský 4, J. Hriňák 2, Ciupa 7, Majcher 2, Pietrzak 10, Lux 13, liberá Paňko a Kalužný (Ščerba 2, R. Vitko, Mar­kovič).


Skvelá reprezentácia mesta

Trojdňový Final Six Slovenského pohára vo volejbale mužov v Prie­vidzi (2. – 4. februára) sa aj na­priek finálovej prehre s domácim VK skončil pre volejbalistov TJ Slávia Svidník úspešne. Po dru­hýkrát vo svojej histórii obsadili spomedzi šiestich účastníkov zá­verečného podujatia skvelé druhé miesto. O zhodnotenie účinkova­nia Slávie na prvom vrchole sezó­ny sme požiadali jej trénera Petra Tholta.

V prvých štyroch kolách nad­stavbovej časti Slávia nezíska­la ani jedno víťazstvo. Ako ste mužstvo na prvý vrchol sezóny pripravovali najmä po psychic­kej stránke?

„Na pohárové zápasy sme sa v podstate pripravovali od konca decembra a po psychickej stránke sme sa zamerali na vyrovnanie sa s tlakom a sústredením sa na vlast­ný výkon.“

Výhra nad Myjavou vo štvrťfi­nále SP sa v podstate očakáva­la, ďalšia v semifinále s Nitrou bola aj pre odborníkov určite prekvapením. Ako by ste v krát­kosti zhodnotili obidva tieto sú­boje a postup do finále SP?

„Myjava je veľmi nepríjemný súper, ktorému rýchlo dokážu na­rásť v zápase krídla. My sme však podali koncentrovaný výkon a zá­pas chalani výborne zvládli. Nitra má najvyrovnanejšiu dvanástku hráčov z celej ligy, ale odohrali sme s nimi vždy vyrovnané zápa­sy, kde rozhodovalo neraz aj šťas­tie či maličkosti. Tento zápas bol z našej strany odohraný zrejme na hranici našich výkonnostných možností. Chlapcov môžem iba pochváliť, lebo za tento výkon si víťazstvo zaslúžili.“

Samotné finále bolo určite ne­očakávaným triumfom svid­níckeho volejbalu. Čo mužstvu chýbalo, aby jeho priebeh bol dramatickejší?

„Vo finále bola skvelá atmosféra , ale už nám trochu dochádza­li sily. Prievidza bola lepšia, ale myslím si, že keby sme zachytili úvod stretnutia súper by bol ner­vóznejší. Najviac však rozhodli skúsenosti z takých finálových zápasov. Finále je veľká udalosť a u nás má takú skúsenosť iba Lux. Pre ostatných vrátane mňa to bolo po prvýkrát.“

Počas turnaja sa tréneri zúčast­nených mužstiev stretli s repre­zentačným trénerom Andrejom Kravárikom. O čom ste hovorili a čo to prinesie pre svidnícky volejbal?

„S Kravárikom sme sa bavili o re­prezentácii, hráčoch, tréningoch a celkovo o volejbale na Slovensku. Bola to konštruktívna debata tré­nerov s rôznymi názormi.“

Hoci ste v troch súbojoch využili minimálny počet hráčov predsa len, čo tento turnaj môže pre vašich zverencov priniesť do vy­raďovacích bojov v závere tejto sezóny?

„Pred play-off je to dobrý prísľub k sebadôvere mužstva. Liga je veľmi silná a 5 – 6 mužstiev môže siahnuť na medailu. Na záver, aj keď je pred nami play-off, musím povedať, že si tento úspech veľmi vážime. Nie vždy sa nám poda­rí dostať sa tak ďaleko a chalani skvelo reprezentovali naše mes­to.“

-bar-

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.