Valentínska kvapka krvi pokračuje: Príďte tiež pomôcť!

Darovať krv prišli aj poslanec PSK Ján Hirčko, riaditeľ DUKLA DESTINATION Michal Iľkanin a starosta Kružlovej Adrián Gužo.

Spolu 53 darcov zavítalo na Valentína do nemocnice Svet zdravia Svidník, aby ľuďom, ktorí to potrebujú, darova­li tú najvzácnejšiu tekutinu. Na hematologicko-transfuziologickom oddelení tak 14. februára odštartovali kampaň Valentínska kvapka krvi, ktorú nemocnica organizuje spolu so Slovenským Červeným krížom.

Z celkového počtu bolo 12 prvodarcov: Alexan­dra Guzejová, Sebastián Sekeľ, Martin Pinďar, Karolína Bešenyiová, Marek Matkobiš, Stani­slava Volčková, Pavol Rim, Alexandra Brajová, Kristian Suchanič, Daniel Front, Michal Iľka­nin, Ján Hirčko. Úctyhodný 117-sty odber mal v tento deň Ján Dančišin.

Každý darca krvi dostal od nemocnice sym­bolický darček - antistresovú pomôcku v tvare srdca.

Všetkým darcom v mene našich pacientov veľ­mi pekne ďakujeme!

Nestihli ste ešte počas kampane darovať krv a radi by ste tiež pomohli? Do nemocnice môžete prísť každú stredu medzi 6:00 a 8:30 hod. Va­lentínska kvapka krvi trvá do 16. marca.

Ak ste zdraví, vo veku od 18 do 60 rokov a máte chuť sa stať členom veľkej rodiny darcov krvi, ktorých spája túžba nezištne pomôcť iným, teší­me sa na vás! Kolektív HTO

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.