O postupujúcom sa rozhodne v stredu

Do Košíc na druhé stretnutie štvrťfinálového súboja vycestovalo aj nemálo priaz­nivcov volejbalovej extraligovej Slávie.

Svidníčania počas celého úvodného setu zápasu vy­hrávali O jeho konečný výsledok sa mohli ako-tak obávať až za stavu 23:22. No domáci potom pokazili podanie a Pietrzak presným a tvrdým smečom dostal Sláviu do vedenia. Úvod druhého setu bol vyrovnaný, ale hostia sa dostali opäť až do štvorbodového vede­nia. To im však zrušil bývalý hráč Slávie Sopko ml., keď pri jeho podaní dostal vývoj setu do remízového stavu. Za stavu 23:23 sa do vedenia dostali domáci a hoci si tréner P. Tholt zobral za stavu 24:23 oddycho­vý čas Slávii to k úspechu nepomohlo. V treťom sete si Košičania od stavu 2:2 vytvorili pomerne luxusný náskok a set dotiahli do víťazného konca bez vážnej­ších problémov. Vo štvrtom sete si Slávia udržiavala 2-3 bodový náskok a zápas mohla dotiahnuť do rozho­dujúceho skráteného setu. Žiaľ stratila vedenie 22:19 a za stavu 23:23 domáci získali nielen dva body, ale aj celkové víťazstvo v tomto súboji.

Výsledok

Play-off – 2. zápas

VK KDS Šport Košice - TJ Slávia Svidník 3:1 (-23, 23, 21, 23) - na zápasy 1:1

Zostava Svidníka: Matušovský 7, J. Hriňák 3, Ciupa 12, Majcher 5, Pietrzak 8, Lux 23, liberá Kalužný a S. Paňko (Ščerba 3, R. Vitko 1)

Pre www.svf.sk tréner Slávie Peter tholt povedal: "Séria sa vyrovnala. Ja chalanov za výkon môžem pochváliť. Súper je kvalitný a v stredu sa tešíme na rozhodujúci zápas."

Autor: redakcia