Šach

ŠK Stropkov+Svidník - ŠK Modra nad Cirochou 6,0:2,0

V nedeľu 04.04.2018 sa hralo 9.kolo tretej ligy družstiev v šachu. Náš tím nastúpil bez viacerých opôr, ale aj napriek tomu sme v zá­pase dominovali. Už po hodine hry Andrej Mikula zakončil svoju par­tiu matovým útokom. Nasledovala remíza Jozefa Hlivjaka a vzápätí pridal víťazstvo Dominik Drimak, ktorý taktickými obratmi získal rozhodujúcu materiálovú výhodu. Pomerom 3 : 1 sme viedli po remí­ze Samuela Sakalíka. Po výborne zahranom škótskom gambite zís­kal rozhodujúcu výhodu. Nasledo­vala však nepresnosť nášho hráča, ale vzhľadom na priaznivý vývoj zápasu v ďalších partiách stačil nám aj pol bod za remízu. Na 4 : 1 zvyšoval Mário Haško, ktorý dvo­jitým úderom získal vežu a súpera už nepustil k protihre. Ďalší bod pre domácich pridal Eduard Paňko st. Proti voľnému pešiakovi, kto­rý nezadržateľne putoval na pole premeny súper už nemal obranu. Šiesty bod pridal Juraj Lažo, keď súper nenašiel správnu obranu pro­ti hrozbe nášho hráča a pozícia sa stala neudržateľnou. Jediné víťaz­stvo získali hostia zásluhou prvo­ligového licenčného hráča na pr­vej šachovnici. Eduard Paňko ml. odohral zaujímavú partiu a dovolil si aj obeť kvality za výbornú po­zíciu. Súper stratil takmer všetok pridelený čas, aby našiel protihru. Nakoniec sa však tešil hráč hostí, keď po Edovej chybe získal rozho­dujúcu výhodu.

Liga mládeže Spiša.

Na GPX turnaji v Bijacovciach vybojovala šesťročná Evka Po­lačková tretiu priečku v kategórii dievčat do 8 rokov so ziskom 3,5 bodu zo siedmych. Tobias Kľo­cek nazberal 3 body. Každý zo 64 účastníkov turnaja si pripísal aj body do celoslovenskej súťaže Grand Prix mládeže, kde aktuálne patrí Evke 3.miesto a Tobias je na ôsmej priečke. Prvých 9 hráčov sa prebojuje do semifinále, ktoré sa bude hrať už iba v rámci kategórií (do 8, 11 a 14 rokov)

Šachový klub Stropkov + Svid­ník sa uchádza o Vašu podporu prostredníctvom 2% z dane, ktoré nám umožňujú realizovať naše ak­tivity a reprezentovať región.

Potrebné údaje nájdete na našej stránke www.stropkov-svidnik.chess.sk. Ďakujeme.

Akcie:

17.03. Košická žiacka liga mláde­že do 16 rokov

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.