Medzi najúspešnejších športovcov kraja patrí Jana Vašková

Jana Vašková z Klubu silového trojboja a kulturistiky Matej Bardejov patrí medzi najsilnejšie ženy sveta. ilustračné foto

Titul najúspešnejšieho športovca Prešovského samo­správneho kraja za rok 2017 získal horolezec Peter Há­mor. Mnohým športovcom sa podarilo obhájiť umiest­nenie v prvej desiatke z minulého roka. Bola medzi nimi i jedna z najsilnejších žien sveta Jana Vašková.

V desiatke najlepších športovcov kraja skončili minuloroční drži­telia titulu, vodnoslalomári Ladi­slav a Peter Škantárovci, úradujúci olympijskí víťazi z brazílskeho Rio de Janeiro, ktorí si do svojej zbier­ky vlani pridali striebro a bronz z majstrovstiev sveta. Svoje pozície z vlaňajška si obhájili aj kicboxer Marek Karlík z KC Panter Prešov, zlatý seniorský medailista z majs­trovstiev sveta v Budapešti a Jana Vašková z Klubu silového trojbo­ja a kulturistiky Matej Bardejov, ktorá patrí medzi najsilnejšie ženy sveta. Je úspešnou víťazkou me­dzinárodných šampionátov silných žien a jej silové schopnosti s veľ­kým uznaním akceptujú už aj vo všetkých krajinách Európy a sveta. Medzi najlepších športovcov bez určenia poradia sa zaradili účastník tohtoročných olympijských hier v Pchjongčchangu, člen strieborného tímu na MS v alpskom lyžovaní, lyžiar Matej Falat zo SAK Drieni­ca Lysá, slovenský reprezentant v nohejbale Lukáš Gabák zo ŠK La­borec Humenné a karatistka Lucia Langošová z Karate klub Junior Prešov, ktorá vlani získala hneď dva tituly majsterky Európy. Svoje zastúpenie v prvej desiatke majú aj kulturisti z KŠK Stará Ľubovňa, konkrétne strieborný medailista z majstrovstiev sveta Tomáš Smrek a tradične i hádzanári Tatrana Prešov, ktorých v tomto ročníku reprezentuje Lukáš Urban. Kate­góriu najlepších jednotlivcov kraja uzatvára ďalší účastníkov nedáv­nych zimných olympijských hier lyžiar Andreas Žampa zo Žampa Ski Club Vysoké Tatry, ktorý sa podobne ako Matej Falat zaslúžil o zisk strieborných medailí mieša­ného družstva zjazdárov na MS vo švajčiarskom St. Moritzi. (ver)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.