Svidník po štyroch rokoch v semifinále

Streda uplynulého týždňa musela byť pre volejbalových fajnšmekrov sviatkom. Svidnícka Slávia vo štvrťfinále volejbalovej extraligy mužov hostila v rozhodujúcom treťom zápase Košičanov.

Bol to zápas ako na hojdačke. Domácim sa v prvom sete veľmi nedarilo na podaní a od stavu 9:9 prevzali taktovku hry hostia. Udr­žiavali si minimálne dvojbodové vedenie a nakoniec aj takýmto roz­dielom bodov získali prvý set, hoci po bloku kapitána Hriňáka bol rozdiel v skóre iba jednobodový (23:24). Následné podanie Luxa však išlo do autu. Druhý set začala Slávia s tlakom. Hriňák tentoraz svojim dobrým podaním dostal svojich spoluhráčov do trojbodo­vého vedenia a hostia si brali prvý oddychový čas. Po ňom získala Slávia štvrtý bod, ale za chvíľu to už bolo iba rozdielom bodu (4:3). Slávia však ani toto minimálne ve­denie počas celého setu nestratila a nakoniec ho vyhrala presved­čivým rozdielom. Hoci v treťom sete Svidníčania získali prvý bod, nakoniec oni v ňom ťahali za kratší koniec. Ešte do stavu 7:8 to bolo ako tak vyrovnané, nakoniec však tento set vyšiel jednoznačne v prospech súpera. Buď alebo. Tak sa zvykne hovoriť, ak vám v športe ide o zachovanie si nádeje na úspech. Hoci Slávia v úvode štvrtého setu prehrávala predsa len od stavu 7:7 prevzala aktivitu a tentoraz rovnakým pomerom lôpt súpera zdolala. Tajbrejk je už hra o vabank. Začali ho lepšie Svidní­čania a za stavu 4:1 si hostia brali prvý oddychový čas v tomto sete. Pomohlo im to na zníženie stavu na 5:4, ale potom si domáci vo­lejbalisti za neskutočnej podpory fanúšikov udržiavali rozhodujúci náskok. Za stavu 14:10 poslal Lux opäť podanie do siete, to isté sa stalo aj Košičanom a v svidníckej športovej hale mohlo vypuknúť nadšenie. Za najlepšieho hráča zá­pasu bol vyhlásený domáci libero Samuel Paňko.

Slávia sa po štyroch rokoch dosta­la medzi najlepšiu štvorku sloven­skej extraligovej volejbalovej ligy.

Extraliga mužov, štvrťfinále play off, 3. zápas (na 2 víťaz­stvá):

TJ Slávia Svidník - VK KDS Šport Košice 3:2 (-23, 18, -15, 15, 10) - konečný stav série 2:1, Svid­ník postúpil do semifinále

Zostava Svidníka: Matušovský 5, J. Hriňák 4, Ciupa 12, Majcher 8, Pietrzak 21, Lux 13, liberá Kaluž­ný a S. Paňko (R. Vitko 0, Ščerba 1, Suchanič 2, Oleárnik 0, Marko­vič 0). Tréner: P. Tholt.

Tréner Peter Tholt: „V prvom sete nám chýbal potrebný kľud a mal som pocit, že niektorí hráči boli nervóznejší z toho vyplynuli aj nejaké chyby. Súper z Košíc na­vyše veľmi dobre tlačil na podaní. Ďalšie sety mali jednoznačnejší priebeh či už v náš, alebo v súpe­rov prospech. Cením si , že sme do 4. a 5. setu za nepriaznivého stavu nastúpili bez rešpektu a s odvahou. Posledný set sme navy­še hrali s veľmi veľkou podporou haly, ktorá hnala hráčov dopredu. Bol to ťažký a rozhodujúci zápas, preto som rád , že sme ho kolek­tívne zvládli, a využili našich di­vákov ako injekciu. myslím si, že s tohto zápasu mali pekný zážitok.“ (bar)

Autor: redakcia