Úspešný debut v prolige

Profesionálna liga PAL po prvýkrát zavítala do Európy, presnejšie do Brescie v Taliansku. Diváci mali možnosť po prvýkrát zhliadnuť v Taliansku sériu Armfight naživo. Zároveň po prvýkrát v rámci tejto série zaradili do proligy aj kategóriu disabled. Dostali sme pozvánku a vďaka sponzorom sme mohli vycestovať do pomerne vzdialenej destinácie. Celá show sa konala v príjemnom prostredí konferenčnej miestnosti jedného historického hotela na okraji mesta. Hneď od úvodu bolo vidieť, že ide o úplne inú úroveň súťaže, ako doterajšie medzinárodné súťaže. Súťaž profiligy Armfigt sa po prvýkrát presťahovala do Európy, kde mohli diváci zhliadnuť ťažké zápasy naživo po prvýkrát mimo Severnej Ameriky. Celá súťaž začala kategóriou disabled. Hneď v prvom zápase som dostal ťažkého súpera, ktorého som poznal. Prišla prvá prehra.

Ostalo už len zabojovať, alebo smutne odísť. Rozhodol som sa samozrejme zabojovať! A vyšlo to. Postupne som sa prebojoval až do veľkého finále, kde na mňa čakal rovnaký súper, ako v prvom kole. Výsledok bol síce rovnaký, no zápas úplne odlišný. Výrazne dlhší a bojovnejší. Striebro je však obrovským úspechom, ktorý by som pred súťažou nečakal. Zúčastnil som sa aj pravej ruky a prekvapujúco s dobrým výsledkom. Bronzovou medailou. Súťaže mužov a žien mali vysokú úroveň, kde bolo vidieť ich skúsenosti, trénovanosť a minimum chýb. Čerešničkou na torte bola súťaž Armfight s poradovým číslom 49, ktorá sa prvýkrát konala v Taliansku. Predtým to bolo Las Vegas. Fotky sa nachádzajú na FB profile OZ Hendikepovaný športovec.

 

Záverom by som sa chcel poďakovať sponzorom vďaka, ktorým sme tam mohli byť a dosiahnuť tento úspech. Vďaka patrí spoločnostiam Malý Gazda s.r.o a Tubotech s.r.o. V neposlednom rade OZ Hendikepovaný športovec, ktorého som tiež členom, že zastrešilo všetky detaily, ktoré boli potrebné na účasť na tejto súťaži. Kamil Slota
Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.