Bude futbalu priať počasie?

Slovenská najvyššia futbalová sú­ťaž má už za sebou aj prvé kolo nadstavbovej časti súťaže, druhá liga z dvoch plánovaných kôl má za sebou iba jedno odohrané stret­nutie a najvyššie krajské súťaže riadené Východoslovenským fut­balovým zväzom by mali odštarto­vať počas nasledujúceho víkendu. O výsledkoch prípravných zápasov našich zástupcov v III. lige Východ a IV. lige Sever sme vás pravidelne informovali. Tentoraz ponúkame informácie z futbalových kuchýň, čo sa týka zmien v kádroch počas zimnej prestávky, ktoré sme získali od kompetentných funkcionárov jednotlivých klubov.

III. liga Východ

1. FK Svidník

Umiestnenie

9. Svidník

16 6 5 5 19:15 -1

Futbalisti Svidníka sa boria s po­merne úzkym kádrom. Naďalej však pokračuje ich spolupráca s druholigovým Partizánom Barde­jov. Z tohto klubu prišli na hosťo­vanie Sova, Ľalik a brankár Mikuš. Na striedavý štart na jednotlivé majstrovské stretnutia môžu prísť až piati hráči z Bardejova. Cicman odišiel na prestup do Šar. Michali­an, Nemergut sa po hosťovaní vrá­til do Bardejova.

MFK Slovan Giraltovce

Umiestnenie

12. Giraltovce

16 5 3 8 13:24 -6

O odchodoch v kádri Slovana sme už informovali v polovičke janu­ára. Ale pripomenúť si ich môže­me. Brankár Mašlej a Kuhajdík ukončili hosťovanie z Bardejova, rovnako aj bratia Dvorjakovci z Čierneho. Hanuščák odišiel na ho­sťovanie do Gerlachova, Čurlík na prestup dp Stropkova. Do prípravy boli zaradení vlastní odchovanci z mládežníckej liahne a v riešení sú príchody Humeníka z Kurimy a Hudáka z Marhane.

MŠK Tesla Stropkov

Umiestnenie

1. Stropkov

16 11 4 1 31:11 +13

V kádri vedúceho mužstva súťaže k veľkým zmenám nedošlo. Ki­mák a Fertaľ odišli do Dunajskej Lužnej, prv menovaný na prestup a druhý na hosťovanie. Zo Slova­na Bratislava sa vrátil stropkovský odchovanec Martin Polaščík, k ďalším dorastencom v jesennom kádri áčka pribudol Belina. Do kádra na prestup prišiel aj Čurlík z Giraltoviec. Podľa slov trénera V. Rusnáka je cieľom mužstva po­kračovať vo výkonoch z jesene na súperových ihriskách, kde Strop­kov ani raz neprehral, a zlepšiť výkony v domácich zápasoch.

IV. liga Sever

Umiestnenie

8. OFK Tatran Kračúnovce 16 6 3 7 27:22

Jediný zástupca nášho regiónu v druhej najvyššej krajskej súťaži mal čo sa týka výsledkov v príprav­ných zápasoch vydarenú prípravu. P. Partila odišiel na hosťovanie do Giraltoviec kde pôsobí ako hrajúci tréner, P. Uhrin išiel na hosťovanie do Koprivnice, Čabala dp Kalnišťa M. Mihok je už hráčom Vranova, kde je na prestup. Novými hráčmi v kádri sú D. Lukáč a J. Nazarej (prestup z Koprivnice) a M. Šol­týs (prestup z Marhane). Káder doplnili aj dorastenci Bandžák a Havrila. Po polročnej pauze sa do mužstva vrátil T. Mihok.

Nakoľko prestupové obdobie je ešte stále otvorené k ďalším zme­nám v kádroch mužstiev ešte môže dôjsť. -bar-

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.