Lyžiarsku sezónu v Medveďom zachránil február

Počas minulého týždňa došlo v našom regióne k výraznému otepleniu a zdá sa, že zimné dni sú už minulosťou. Lyžiari si už pomaly, ale isto odkladajú svoje lyže, ktoré si opäť nasadia nasledujúcu zimu. Aká bola lyžiarska sezóna v Ly­žiarskom stredisku Medvedie, o tom sme sa porozprávali s Ing. Jurajom Červákom – starostom obce a zodpovedným vedúcim strediska v jednej osobe.

„Sezóna začala dosť slabo, keď­že počas decembra a januára bolo len veľmi málo prírodného snehu. Sezónu nám zachránil mesiac fe­bruár, kedy napadol sneh a udreli aj silné mrazy. Keďže lyžujeme na prírodnom snehu a nedisponujeme technickým snehom, sme výlučne odkázaní len na to, čo nám poskyt­ne príroda,“ hovorí Juraj Červák. Lyžiarske stredisko sa nachádza v katastri rázovitej obce Medvedie v lone prekrásnej prírody Nízkych Beskýd. „Naše stredisko funguje najmä počas víkendov, sviatkov, voľných dní, školských prázdnin a lyžiarskych kurzov. Samozrejme, musia byť priaznivé poveternostné a snehové podmienky. Náš región je ekonomicky veľmi slabý na to, aby sa stredisko dokázalo uživiť aj počas pracovných dní,“ pokračuje pán Červák.

OBYVATELIA OBCE MALI LYŽOVANIE ZADARMO

Podľa prevádzkovateľa bol záujem o stredisko najmä vo februári, kedy boli snehové podmienky najlepšie. Návštevníkov skúšali pritiahnuť aj večerným lyžovaním, ktoré po­skytovali verejnosti aj v minulosti. Ďalším benefitom pre domácich bolo lyžovanie zadarmo. „Všetci obyvatelia s trvalým pobytom v našej obci mali tú výhodu, že ly­žovanie v našom stredisku bolo pre nich bezplatné, čo využívali najmä mladšie ročníky,“ pokraču­je starosta malebnej obce s vyše štyridsiatimi obyvateľmi. „Kedysi k nám chodili aj lyžiari z neďa­lekého Poľska. Teraz sa objavujú iba zriedkavo, pretože už aj na ich strane je množstvo lyžiarskych stredísk na veľmi dobrej úrovni,“ uzavrel Juraj Červák. (lj)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.