Favorit potvrdil svoje ambície

Vo štvrtok podvečer sa vo svidníckej športovej hale odohralo druhé semifinálové stretnutie medzi domácou Sláviou a a určite naj­väčším adeptom na majstrovský titul Prievidzou. Svidník v tejto sezóne tohto súpera ešte nezdolal a tak favorit bol jednoznačný.

Priebeh tohto zápasu nám priblížil tréner svidníckych volejbalových extraligistov Peter Tholt: „Vede­li sme, že súper z Prievidze má túto sezónu vynikajúci tím, ktorý počas doterajšieho priebehu sezó­ny prehral len dvakrát, a to ešte v základnej časti. Napriek tomu sme nastúpili s odhodlaním pobiť sa o víťazstvo. Prvý a druhý set boli dramatické a bojovalo sa o každú loptu, hral sa výborný a vyrovnaný volejbal, takže túto časť hodnotím pozitívne. Od tretieho setu nás Prievidza prevýšila v efektivite po­dania, ich hra sa im začala dariť a dostali nás pod tlak. Kvalita súpera je nepopierateľná, ale tu spokojný nie som, pretože sme sa z pod toho tlaku nedokázali dostať a nenašiel sa nikto z hráčov, ktorý by to na ihrisku pozdvihol. A ani nám tré­nerom sa to nepodarilo. Do ďal­ších bojov play-off potrebujeme byť hlavne doma efektívnejší na servise a lepšie sa vyrovnať s tla­kom od súpera, ktorý je v športe bežný.“

Extraliga mužov, play off, semi­finále - 2. zápas (na 3 víťazstvá):

TJ Slávia Svidník - VK Prievidza 1:3 (26, -23, -13, -17) - stav série 0:2

Zostava Svidníka: J. Hriňák 1, Lux 18, Majcher 7, Pietrzak 14, Ciupa 7, Matušovský 9, liberá S. Paňko a Kalužný (Ščerba 2, Suchanič, Ole­árnik, Markovič 1, R. Vitko)

V treťom semifinálovom zápase začali Prievidžania excelentne, prvý set hrali výborne. Svidník pô­sobil odovzdane a aj výsledok zod­povedal priebehu. Druhý set hrali domáci ležérne, čo využili hostia a ťahali set do polovice. Zlepše­nou hrou však domáci otočili a vyhrávali už 2:0. V treťom Prievi­dza prestriedala, Svidník využíval chyby a viedol po celý set. Prvý setbal mali hostia za stavu 24:20, ale Laane na podaní zostal takmer do víťazného prievidzského konca.

Extraliga mužov, semifinále play off, 3. zápas (na 3 víťazstvá)

VK Prievidza - TJ Slávia Svidník 3:0 (13, 21, 25) - konečný stav sé­rie 3:0

Zostava Svidníka: J. Hriňák 1, Ščerba 10, Majcher 8, Pietrzak 11, Lux 9, Matušovský 4, liberá S. Paňko a Kalužný

Pre web stránku Slovenskej volej­balovej federácie tréner Slávie Pe­ter tholt zhodnotil sobotňajší súboj týmito slovami: "V prvom sete sme mali horší nástup, teší ma, že v druhom a treťom začali chalani bojovať a zdvihla sa morálka na ihrisku. V treťom sme mali výho­du, vysoko sme viedli, ale nedoká­zali sme z dobrých pozícií bodo­vať. Nepomohli sme si servisom. Ponaučenie pre mojich hráčov je, že treba v koncovke ustáť tlak súpera, brať aj centimetrové auty a nespoliehať sa, že to bude chyba."

Autor: redakcia