K R A J S K Ý F U T B A L

Počas uplynulého víkendu mala odštartovať odvetná časť najvyšších krajských súťaží, v ktorých majú svoje za­stúpenie aj mužstvá z okresov Svidník a Stropkov, ale odohralo sa iba jedno stretnutie. A to v sobotu na umelej tráve vo Vranove, kde hral líder III. ligy Stropkov. Zápasy Svidník – Prešov „B“, Giraltovce – Sabinov a duel štvrtoligistov Kračúnovce – Ptičie boli preložené na náhradný termín.

III. liga

Vranov - Stropkov

3:1 (2:1)

Čím viac v sobotu počasie mrazilo, o to viac hrial, najmä v prvom pol­čase, aj futbal. V šlágri kola videli diváci atraktívny súboj, ktorý mal hneď od začiatku gólové grády... Za fenomenálny moment musíme označiť akciu Vranova pred dru­hým gólom, kedy loptu do súpero­vej siete dostali po osi Makó – Ku­lich – Mihok – Košuda – Petruk bez toho, aby sa jej dotkol niektorý z hráčov hostí!

V 6. min. zahrával Stropkov štan­dardku. Na pravej strane si šikovne zbehol a vypýtal loptu Polaščík, na ktorého pohyb z domácich hráčov nikto nezareagoval, preto dostal dostatok priestoru na to, aby vy­pustil strieľaný center. Makó neprí­jemnú loptu vyrazil a v následnej skrumáži sa najlepšie zorientoval nekompromisne zakončujúci Pav­lík. V 12. min. sa ešte Petruk po prihrávke Kulicha atakovaný pred Prysiazhniukom nepresadil, ale všetko si vynahradil o tri minúty. Mihok zahrával štandardku, hostia nedokázali upratať loptu do bezpe­čia a ukrajinský legionár vyrovnal. Najkrajšiu akciu celého zápasu predviedli Vranovčania v 18. min. – Makó vyhodil loptu Kulichovi, ktorý potiahol rýchlu kontru, na jej konci poslal Mihok fantastickú lop­tu popred obrannú líniu, odkiaľ ju Košuda napálil v náročnej pozícii v plnej rýchlosti do žrde a Petruk už s dorážkou problém nemal! V 24. min. vyslal ďalekonosný projektil Kulich a brankár MŠK Tesla ho s námahou vyrazil tesne vedľa žrde. Stropkovčania v ďalšom priebehu zahrávali sériu rohových kopov a po jednom z nich nebezpečne hla­vičkoval Burcák. Hoci lopta letela vedľa brány, divákov na tribúne ľa­hostajnými nenechala. Hostia mali najbližšie k vyrovnaniu po polho­dine hry. Špilár vyhral hlavičkový súboj pre Jakubča, ktorý vnikol do pokutového územia a parádne vy­pálil pod brvno, no Makó vytiahol kľúčový zákrok zápasu. V 40. min. sa individuálne presadil Košuda, ktorý šikovne prestrčil prihrávku na Kulicha. Domáci ofenzívny stredo­poliar obišiel Prysiazhniuka a hoci už loptu videli všetci v sieti, v po­slednej chvíli ju odkopol Petrišin. Osud druhého polčasu výrazným spôsobom ovplyvnila situácia zo 48. min., kedy Vaško stratil loptu a po Digoňovej prihrávke zvýšil na 3:1 Kulich. V 54. min. prenie­sol Makó ťažisko hry prihrávkou na Babjaka a po Kulichovom centri chýbalo Košudovmu zakončeniu pár centimetrov. S pribúdajúcimi minútami už vzruchu ubúdalo, zau­jali len ďalekonosný pokus Polaščí­ka, ktorý si Makó postrážil a najmä akcia Digoňa s Petrukom, kedy svoj tím podržal aj brankár Stropkova. V nadstavenom čase sa ešte nechcel zmieriť s výsledkom Polaščík, no Makó bol pozorný.

Góly: 15. a 18. Petruk, 49. Kulich - 6. Pavlík.

Zostava Stropkova: Prysiazhniuk - Petrišin, Pavlík, Varga, Bunda (63. Danko) - Špilár, Burcák, Vaško (69. Fečo), Poľák (46. Tabiš) - Polaščík, Jakubčo. -im-

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.