Svidníčania na hokejových majstrovstvách

Hokejové majstrovstvá v zahraničí nie sú len výsadou jednotlivcov alebo zahraničných fanúšikov. Na hokejových zápasoch sa pravidelne v roli fanúšikov zúčastňuje aj partia chlapov zo Svidníka. Dôkazom je i ich účasť na majstrovstvách v Dánsku. Atmosféra neopísateľná a ľudia príjemní. I také sú zážitky fanúšikov hokeja.

 

SLOVENSKÉ ZÁPASY SI VYCHUTNALI NAPLNO

Fanúšik hokeja Rasťo Sivulič sa majstrovských zápasov zúčastňuje takpovediac pravidelne. Naposledy sa partia ôsmich chlapov zúčastnila zápasov na majstrovstvách medzi Slovenskom a Českom a rovnako tak medzi Slovenskom a Švajčiarskom. „Atmosféra bola fakt neopísateľná, hlavne proti Čechom, aj keď Čechov bolo v hľadisku viac, zhruba 5000. Ale atmosféra to bola nezabudnuteľná. Mesto krásne a zaujímavé.  Je tam aj socha morskej panny, k nej chodia všetci turisti. Prešli sme 28 000 krokov, takže sme si Kodaň užili naplno.“ V Kodani strávili fanúšikovia zo Svidníka okrem cesty tri dni. Vychutnali si tak zápas medzi Slovenskom a Českom a rovnako tak medzi Slovenskom a Švajčiarskom. Zážitky sú podľa Sivuliča neopísateľné. Za najlepší označil jednoznačne zápas medzi Slovenskom a Českom.  „Celá hala Slovákov stíchla a Česi ani nepípli, keď sme viedli, až potom, keď padol vyrovnávací gól, tak bolo počuť ovácie, no ale neurobíme nič s tým,“ dodal na margo zápasu.

 

FANDENIE NA ZÁPASOCH VO SVETE JE PRE NICH UŽ TRADÍCIOU

Partia ôsmich chlapov chodí zo Svidníka fandiť na rôzne zápasy, je to už tradícia. „Chodíme takto fandiť, boli sme ako partia aj v Bielorusku - v Minsku, boli sme v Nemecku, v Kolíne, v Čechách v Ostrave a po Slovensku.“ Najlepšie a najkrajšie bolo podľa neho v Minsku, to bolo pre štrnástimi rokmi. „Boli sme tam prvé majstrovstvá sveta, čo sa organizovali v Minsku, mesto čistučké, ľudia prítulní, strašne prívetiví. Chodili sme po meste v dresoch a s vlajkami slovenskými a oni normálne deti z kočíkov vyberali, aby si mohli urobiť fotku. Každý nás zastavoval, každý sa s nami chcel vyfotiť, policajti, proste to je jedno, všetci,“ opisuje atmosféru Sivulič. V Kodani sú zasa naopak podľa jeho slov už na turistov a fanúšikov zvyknutí. „Tam nás vôbec nezastavovali. Tak tam boli väčšinou Česi a Slováci fanúšikovia a ináč Švajčiari. My sme mali ubytovanie vo Švédsku a prišli sme len na zápas. Ale celý čas sme chodili takisto v dresoch a s vlajkou na hlave, na chrbte a tak. O tom, že sa Slováci nezaprú, svedčí i zážitok s pivom. „To je najväčšia katastrofa,“ hovorí Sivulič s úsmevom. „Na Slovensku stojí jedno pivo jedno euro. Tam sme mali jedno pivo za 8 eur. To už sme si potom kúpili v meste, tam je Lidl alebo mestské večierky a maličké potraviny.“ Zároveň však dodáva, že to slovenské chutí, samozrejme, viac. (ver)

 

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.