Krajské športové hry detských domovov v stolnom tenise ovládli Svidníčania

Dňa 10.5.2018 sa v priestoroch Detského domova Svidník uskutočnilo krajské kolo v stolnom tenise, ktorého sa zúčastnilo 5 detských domovov z Prešovského kraja (Svidník, Vranov n./T., Podolínec, Medzilaborce a Spišská Belá). Dohromady súťažilo 17 detí (10 chlapcov a 7 dievčat). Za náš DeD Svidník súťažili dve dievčatá – Denisa a Saška a dvaja chlapci – Dominik a Erik. Všetky naše deti suverénnym spôsobom postúpili vo svojich kategóriách vrátane mix-štvorhry  do finále, kde si medzi sebou zmerali sily. Keďže na celoslovenské kolo postupujú dvaja najlepší chlapci a dve najlepšie dievčatá, 5. júna sa v Ružomberku za Prešovský kraj predstaví kompletná štvorica našich reprezentantov.

Z dôvodu, že je v detskom domove viacero športových talentov, vedenie domova sa rozhodlo od začiatku tohto školského roka vytvoriť vo svojich priestoroch podmienky na pravidelné tréningy pod vedením trénera Vladislava Sluka a prvé výsledky sa dostavili už na prvom väčšom turnaji.

Poďakovanie patrí trénerovi, kolegyniam a kolegom za organizáciu turnaja, ZŠ Karpatská a ďalším priateľom a podporovateľom DeD Svidník.

Našim šampiónom srdečne blahoželáme a želáme im veľa úspechov na ďalších turnajoch.

 

Ľubomír Sluk a Martin Blaško, DeD Svidník

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.