Futbal

II.liga-SŽ-U15-sk.B-VsFZ

15.kolo dohrávka                          1. FK Svidník- Tatran Kračúnovce            5:0 (1:0)

V dohrávke prvého jarného kola naši futbalisti prevýšili súpera vo všetkých činnostiach a zaslúžene zvíťazili. Góly dávali Peťo Kamenický, Mišo Berežňák, Braňo Bajcura, Matúš Pančák a Timo Jánošík z pokutového kopu.

Zostava U15: Jánošík (60. Hospodár)- Harakaľ, Gerek, Haluška,Černej- Janek(52. Berežňák), Makara, Goriščák, Petraník (62. Bajcura)- Kamenický P. (65. Karsa), Pančák( 45. Kamenický M.)

21. kolo                                 1. FK Svidník – SAFI Prešov                                        3:0 (1:0)

Zápas bol v prvom polčase vyrovnaný. Súper svojou aktivitou robil problémy našim chlapcom pri zakladaní útokov, napriek tomu sme mali šance. Gól ale strelil Rišo Harakaľ a v poslednej minúte prvého polčasu po výborne kopnutom rohovom kope Lukášom Haluškom. Rišo to trafil z voleja k vzdialenejšej žrdi. Druhý polčas už mali naši chlapci prevahu. V piatej minúte druhého polčasu strelil druhý gól Peťo Kamenický po peknej uličke. O dvanásť minút napriahol spoza šestnástky Maxim Černej a strelou do šibenice spečatil výsledok.

Zostava U15: Jánošík - Harakaľ, Makara, Gerek, ,Černej- Janek (56. Karsa) , Pančák(36. Karásek) , Goriščák, Haluška - Kamenický P.(68. Šamko), Kamenický M. (56. Bajcura)

II.liga-MŽ-U13-sk.B-VsFZ

15.kolo dohrávka                          1. FK Svidník – Tatran Kračúnovce                          11:0 (2:0)

Úvod zápasu bol z našej strany nervózny. Chlapci chceli čo najskôr streliť úvodný gól, no ten sa dostavil až v 23. minúte. Úspešným strelcom bol Tobias Cina. Už o minútu sa presadil Damián Hnat.   II. polčas Svidníčania spustili útočnú a gólovú kanonádu. Celkovo sa ešte presadili 9-krát. Úspešnými strelcami boli Rogoš, Luščík, Patkaň (po 2 góly), Kamenický, druhý svoj gól v zápase pridal Cina a skóre uzavrel Volohda.

Zostava U13 1.FK: Bobák –Čeremuga, Marcin, Rogoš - Hnát, Luščík, Cina – Patkaň, Volohda

Striedali: Kamenický, Olejár, Slivka, Miháľ, Moroz

Naši chlapci od úvodu zatlačili svojho súpera. Hrali kombinačne celoplošný futbal a postupne sa začali aj gólovo presadzovať. Hlavne Sebastián Patkaň bol nezastaviteľný a v rozpätí pätnástich minút strelil tri góly. Do polčasu domáci svoje pekné akcie premenili na ďalšie dva presné zásahy. Ujala sa strela Luščíka a šikovný teč Miháľa. V druhom polčase domáci naďalej hýrili aktivitou a strelili ďalšie krásne góly. Presadili sa Patkaň, Luščík a 2-krát Cina. Budúci týždeň cestujeme do Plavnice.

Zostava U13 1.FK: Bobák –Čeremuga, Rogoš, Slivka- Hnát, Luščík, Marcin– Patkaň,  Cina

Striedali: Kamenický, Olejár, Volohda, Miháľ, Moroz

Autor: redakcia