Dni Svidníka sa blížia, spestria ho aj „Superstáristi“

Po akcii Deň detí sa vo Svidníku chystá ďalšia tradičná kultúrna udalosť. Na Dni mesta sa môžete tešiť na pestrý program a vystúpenia viacerých známych hudobníkov. Nebudú chýbať ani finalisti z minulých ročníkov pesničkovej súťaže Superstar.

Tohtoročný program na Dni Svidníka je podľa informácií PR manažérky MsÚ Kristíny Tchirovej mimoriadne bohatý. Mladých potešia aj vystúpenia ex finalistov zo starších ročníkov Supesrtar, a to Adamec, Harich, Humeňanská a Puskailer. „Každý, kto sa má chuť zabaviť a nabudiť sa dobrou náladou na celé leto, by mal prísť 29. a 30. júna na pešiu zónu. V piatok sú headlineri skupina Exotik, zavíta k nám obľúbený muzikálový spevák a herec Thomas Puskailer, populárny Lukáš Adamec a naše domáce Piňazi de? Sobota začne krásnou hudbou folklórneho zoskupenia Prešovčan a pre nás výnimočne so speváčkou Petrou Humeňanskou. Návštevníci sa môžu tešiť na speváka Martina Haricha a stálicu na našej populárnej scéne Beatu Dubasovú. Sobotňajšiu noc ukonči GeRock Kabát Revival.“

UŽ TRADIČNE BUDE VIACERO SPRIEVODNÝCH AKCIÍ

Každý rok počas Dni Svidníka podľa slov Kristíny Tchirovej prináša mesto aj sprievodný program. „Nebude tomu inak ani tento ročník. Už 27. júna môžu darcovia krvi, ale aj tí čo by chceli pomôcť prvýkrát prísť na oddelenie HTO do svidníckej nemocnice, ráno od 8:00 bude prebiehať Primátorská kvapka krvi. Vo štvrtok 28. júna sa bude v areáli ZŠ Komenského futbalovo zápoliť v Primátor football cupe a počas piatku a soboty budú pre verejnosť zdarma otvorené múzeá v našom meste,“ uviedla. Súčasťou podujatia sú aj letné predajné trhy. Rozpočet na túto kultúrnu udalosť sa už roky príliš nemení. Na Dni Svidníka bolo už minulú stredu potvrdených 40 predajcov s nepotravinovým sortimentom, 7 remeselníkov a zatiaľ 5 stánkov s potravinovým sortimentom. Prípravy sú však ešte v plnom prúde a každý deň sa prihlasujú noví trhovníci. „Keďže máme ešte mesiac do akcie, predpokladáme, že trhy budú ešte bohatšie. Rozpočet na Dni Svidníka je ako po minulé roky 10 tisíc eur. Veríme, že spoločne otvoríme leto a prajeme všetkým vydarený víkend s priateľmi na pešej zóne Svidníka,“ povedala Tchirová. Zaujímali sme sa, či toto leto poteší Svidníčanov aj niekdajšia tradícia „kultúrneho leta“. „Kultúrne leto bola milá aktivita, ktorá mala svojich návštevníkov, ale posledné roky sme zaznamenávali ubúdajúci záujem zo strany občanov. Preto sme sa rozhodli akciu vypustiť z nášho kalendára. Mnoho akcií sa v lete koná v réžií rôznych organizácií a občania si môžu vyberať z bohatej ponuky širokého okolia a mesto mnoho z týchto akcii podporuje formou propagácie,“ dodáva hovorkyňa.  (mc)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.