Svidnícke školy súťažia v zaujímavom projekte zameranom na pohyb mládeže

Známy mobilný operátor po minuloročnom úspechu projektu O2 Športová akadémia Mateja Tótha rozbehol 2. ročník aktivít. Súťažia v nej aj svidnícke školy. Hlasujte za ZŠ 8. mája a Spojenú školu – OA.

Spoločnosť O2 sa istý čas zameriava na rozvoj mládeže, ako spoločenský, tak aj pohybový. Vo svojich aktivitách pokračuje aj v roku 2018, v rámci hlasovania rozbehla 2.ročník súťaže „O2 Športovej akadémie Mateja Tótha“ a motivačnej roadshow „Môj príbeh“, ktorá bola vlani mimoriadne úspešná. Pilotné ročníky oboch projektov sa podľa informácií webového portálu www.soda.o2.sk stretli s pozitívnou spätnou väzbou, aktivity preto rozšírili a spojili ich pod platformu s názvom „Dobrá vec“. Základné školy si môžu zasúťažiť o štyridsať O2 Športových akadémií Mateja Tótha, stredné o motivačnú roadshow „Moja story, tvoja story“, v rámci ktorej študentov navštevujú ambasádori O2 a predstavia im nielen svoju cestu za úspechom, ale v otvorenom dialógu prezentujú aj prekážky, ktoré môžu človeka pri ceste za jeho snami stretnúť. Športová akadémia sa spája s menom úspešného slovenského športovca, majstra sveta a olympijského víťaza v chôdzi na 50 km Mateja Tótha. Predmetom projektu je vybudovať v deťoch pozitívny vzťah k športu a pohybu ako takému, ale aj rozpoznať neobjavené talenty. „Cieľom našej akadémie je vybudovať u detí pozitívny vzťah k športu a dať im čo najkvalitnejšiu pohybovú aktivitu. Po prvom roku môžem s hrdosťou povedať, že sa nám to podarilo. Motivovali sme množstvo detí, aby športovali. Teším sa z úspechu 1. ročníka a spolu s celým tímom a s naším hlavným partnerom O2 pracujeme na tom, aby bol tento ročník pre deti ešte prínosnejší,“ uviedol pre médiá Tóth.

AJ SVÍDNÍČANIA ZABOJUJÚ

Do súťaže sa ich už prihlásilo okolo 240, sú medzi nimi aj Základná škola na ulici 8. mája a Spojená škola – Obchodná akadémia, za Prešovský kraj však súťažia aj okolité školy v neďalekom okrese Stropkov - Bukovce či Havaj. Za svidnícke školy môžete denne hlasovať. Podľa informácií na webovej stránke ZŠ 8. mája ide o kvalitnú voľnočasovú aktivitu v podobe krúžkov na 1. stupni základných škôl. „Akadémia pomocou prepracovanej metodiky a školených trénerov poskytuje deťom všeobecný športový základ, ale aj motiváciu a pozitívny vzťah k pohybu. Tréningy sú vyskladané tak, aby deti športovali hravo, dbá sa na ich telesný aj duševný vývin a zároveň deti zistia, na aký šport majú najlepšie predpoklady. Každá škola, ktorá vyhrá tento projekt, získa odborné vedenie jednej 20 člennej skupiny na celý školský rok zadarmo.“ Čím viac hlasujúcich ľudí sa zapojí, šanca na výhru sa zvyšuje. Hlasovanie bude prebiehať do konca apríla, prihlasovanie škôl je možné do 30. júna a výsledky budú známe 4. júla. O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha môže získať dokopy 40 škôl. „Z výsledku hlasovania širokej verejnosti vzíde 40 víťazných základných škôl, ktoré získajú zadarmo projekt „O2 Športová akadémia Mateja Tótha“ pre 1. - 4 školské ročníky základných škôl a 24 stredných škôl, kde bude zrealizovaná „Roadshow Moja story, tvoja story“ pre 1. - 4 školské ročníky stredných škôl 40 x „O2 Športová akadémia Mateja Tótha“ pre 1. - 4 ročníky základných škôl,“ uvádza sa na internetovej stránke O2. (mc)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.