DUDÁŠ: VŠETKY ZMLUVY SÚ O NIČOM, PRESTÁRLE A NEAKTUÁLNE

 Na to, že zmluvy medzi mestom a organizáciami, ktoré s mestom spolupracujú, sú zastaralé, upozornil na rokovaní mestského zastupiteľstva poslanec Cyril Dudáš. Poukázal na potrebu skontrolovať všetky zmluvy a prispôsobiť ich aktuálnym potrebám mesta a spolupracujúcim organizáciám.

 

Poslanec Cyril Dudáš na zasadaní mestského zastupiteľstva poukázal na neaktuálne zmluvy mesta, resp. na potrebu ich úprav a aktualizácie tak, aby vyhovovali aktuálnym potrebám všetkých zúčastnených. „Všetky zmluvy sú o ničom, sú prestaralé, neaktuálne a toto je len jedna zmluva, kde sme zistili problém. Ja by som všetky zmluvy prešiel a aktualizoval ich na dnešné pomery a podmienky,“ uviedol Dudáš. Reagoval tak na problémovú a nejasnú zmluvu medzi mestom a spoločnosťou KM systém.  Na jeho vyjadrenie reagoval i Zástupca spoločnosti KM systém pán Král, ktorý poukázal na potrebu zhmotniť a splniť záväzky, ktoré mesto voči spoločnosti má a následne riešiť nové pravidlá a nové podmienky zmluvy.

TCHIROVÁ: KONTROLOVAŤ VŠETKY ZMLUVY BY BOLO MIMORIADNE PRACNÉ

Podľa vyjadrenia PR manažérky mesta Kistíny Tchirovej sa mesto venuje každému podnetu, ktorý adresuje poslanec, ale aj široká verejnosť. „Poslanec Dudáš reflektoval na zmluvu so spoločnosť KM systém, pri ktorej bol riešený dodatok k zmluve. Každá platná zmluva má stanovené svoje pravidlá, kontrolovať všetky funkčné zmluvy by bolo mimoriadne pracné, reálnejšie je skôr reagovať na konkrétne podnety a až následne navrhovať otvorenie zmluvy a zmenu jej podmienok,“ uviedla Tchirová. (ver)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.