Podpredsedu vlády pre investície Rašiho zaujímalo vysporiadanie pozemkov a príprava priemyselnej zóny

Richard Raši strávil vo Svidníku minulý týždeň istý čas a zaujímal sa o viaceré problémy v meste.

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši zavítal minulý týždeň do Svidníka. Potreba priemyselného parku a priestorov, ktoré budú k dispozícii pre prípadných investorov v kraji pod Duklou, sa javí čoraz naliehavejšou. Príprava priemyselnej zóny bola pritom jedným z hlavných bodov rokovania. Na potrebu priemyselného parku poukázal pred časom na mestskom zastupiteľstve aj poslanec Ján Hirčko. 

Hirčko zdôrazňoval, že mestu chýba priemyselná zóna, ktorá by pritiahla investorov a zabránila odlivu obyvateľstva. Poslanec kritizoval, že sa dodnes nevyčlenili zdroje na to, aby mesto začalo uvažovať o nejakej priemyselnej zóne, kde sa pripraví priestor a podmienky pre prípadného investora. „Mal som formálne i neformálne stretnutia s roznymi investormi a zhodou okolností sme tu mali investora z Čínskej obchodnej komory, ktorá uvažuje o nejakej investícii na troch miestach v Prešovskom kraji. Na otázku, či máme pripravený nejaký priestor, nejakú zónu, kde by oni mohli prísť a vytvárať pracovné miesta bola moja odpoveď, že nemáme,“ povedal pred časom poslanec Ján Hirčko. 

Riešením je podľa neho práve to, aby sa vytvorila zóna, kde by teoretickí investori mohli prísť. „Pred rokmi vláda SR prijala uznesenie a vyčlenila prostriedky na realizáciu priemyselného parku na Petrovej doline. Žiaľ, potom prišla kríza a niektoré priemyselné parky v okolí neboli naplnené. Opetovným uznesením vlády boli teda vyčlenené finančné prostriedky na výkup pozemkov vládou zrušené,“ reagoval na Hirčkové slová primátor mesta Ján Holodňák.

 

HOLODŇÁK: SKÚSIME PRIPRAVIŤ REÁLNY NÁVRH 

Vláda bude v jeseni zasadať vo Svidníku opäť. Už minulý týždeň navštívil Svidník podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši. „Rokovali sme spolu asi dve hodiny a takou najhlavnejšou témou bolo vysporiadanie pozemkov a príprava priemyselnej zóny, čo by sme mohli robiť cez vládu a cez akčné plány a dohodli sme sa, že skúsime pripraviť reálny návrh z našej strany, pošleme ho pánovi podpredsedovi s tým, že keď bude v septembri rokovanie vlády vo Svidníku, tak by sme už mohli urobiť reálne kroky,“ vyjadril pozitívne dojmy z rokovania primátor Svidníka Ján Holodňák. Ako najreálnejšia možnosť sa podľa primátora ukazuje pozemok, ktorý bol pripravený v minulosti pre výstavbu administratívnej budovy pre policajtov. Ten patrí pod ministerstvo vnútra. „To by sme mohli vyriešiť buď zámenou pozemkov, alebo odkúpením za jednou euro,“ uviedol primátor a zároveň zdôraznil, že podstatné kroky budú záležať na výsledku rokovania vlády vo Svidníku v septembri. (ver)

Autor: redakcia
Poslanec Ján Hirčko poukazoval, že sa dodnes nevyčlenili zdroje na to, aby mesto začalo uvažovať o nejakej priemyselnej zóne...
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.