ANKETA: Ako budete tráviť letnú dovolenku a prázdniny s deťmi?

Lenka Zeherová:

A je to tu. Deťom sa po mesiacoch učenia a driny začal prevzatím vysvedčení vytúžený dvojmesačný oddych a ničnerobenia. Rodičom tým pribudlo nielen viac radosti, že ich budú mať doma, ale aj s tým spojených starostí a povinností.

Dovolenkové obdobie sa začalo a rodičia musia premýšľať, kam vziať svojich školákov či škôlkarov, aby si mohli užiť prázdniny dosýta. Výlety, návštevy starých rodičov, ale aj letné tábory, to všetko čaká na malých dobrodruhov. No aj rodičia sú tí, ktorí si chcú leto spríjemniť a oddýchnuť si aspoň na chvíľu od každodenných starostí. Zaujímali sme sa, ako teda budú tráviť voľné dni rodičia so svojimi deťmi. Chystajú výlety, dovolenky, no poniektorí budú popritom v pracovnom nasadení.

Lenka Zeherová:

Môj syn Adam začal prázdniny v CVČ v tábore Pohoda, potom ideme spolu do Kováčovej na týždeň. A v auguste sa nám snáď podarí nejaký predĺžený víkend ešte niekde na Slovensku. Všetkým prajem príjemné prázdniny, verím, že aj my ich budeme mať príjemné.

Katarína Gulová:

Prázdninujem skoro celé leto, keďže som učiteľka, ale oddychujem iba na dovolenke. Žiadne povinnosti, upratovanie, varenie a žiadne rušivé elementy, pozeranie sa na hodinky či rýchle presuny. Chystám sa s mojím partnerom a deťmi na vytúženú dovolenku k moru do Tuniska. Veľmi sa tešíme, dúfam, že všetko bude v poriadku, poriadne si to tam užijeme a oddýchneme si. Tráviť v lete čas budeme aj na chalupe mojich rodičov pri klasických opekačkách, čiže užiť si ticho, pokoj, relax v prírode bez mobilov a internetu. Potom s deťmi podľa počasia plánujeme ísť aj na Domašu a neďaleké kúpaliská. Návšteva známych, s ktorými sa mám možnosť stretnúť iba počas letných prázdnin. Počas čerpania dovolenky budem popritom hrávať v kostole, keďže som kantorkou. Keďže vo voľnom čase maľujem fľaše, budem sa venovať aj svojej záľube, vyrábať, tvoriť a pracovať na tvorbe kníh ,,Didaktické pomôcky. Dobré rady, nápady pre učiteľov MŠ“, vyrábať didaktické pomôcky z odpadového materiálu, ktoré sa chystám prezentovať.

Ivana Ileková:

Chystáme sa niekedy v auguste s deťmi na termálne kúpaliská do Maďarska. Bude to spoločná dovolenka s priateľmi, ktorí majú tiež detičky, takže budeme dve rodinky. Pôjdeme autom, takže nás to nevyjde tak veľa peňazí. K moru sa podľa mňa s malými deťmi neoplatí ešte ísť, v bazénoch sa vyšantia až-až. Pre deti je najlepšia voda, pre nás, ženy, trochu oddychu a zmena domáceho prostredia a mužom stačí dobré jedlo a pivko k tomu, čiže takto bude zrejme vyzerať naša dovolenka.

Lucia Hudáková:

Plánujeme oddychovať s naším malým skôr doma na Slovensku a možno sa vyberieme aj do Maďarska. Synček, ktorý má len rok a pol, si ešte tak neuvedomuje, že sú prázdniny, takže vždy, keď máme čas, sa mu snažíme venovať naplno a občas si zájdeme aj na výletíky. Prázdninuje však moja mladšia sestra Lívia, ktorá sa rada hrá so svojím malým synovčekom. (mc)

Autor: redakcia
Katarína Gulová: Ivana Ileková:  Lucia Hudáková:
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.