V jednej zo svidníckych škôl sa v závere školského roka kradlo!

Na internete sa vo verejných diskusiách posledné týždne začali šíriť komentáre o krádeži na svidníckej Spojenej škole, a to dokonca v závere školského roka. Finančná hotovosť zmizla z tašiek študentov či učiteľov.

O krádeži sa zmienili Svidníčania na Facebooku. Začiatok prázdnin im táto udalosť poriadne znepríjemnila. „V posledný školský deň, keď by sme mali byť všetci v dobrej nálade, sa namiesto toho muselo riešiť, že nám niekto z peňaženiek pokradol peniaze, dokopy vyše 50 eur,“ šokoval svidnícku verejnosť na sociálnej sieti študent Peter. Podľa jeho slov škola reagovala slovami: „Nemali ste si nechávať veci v triede“ a na Facebooku okrem iného tvrdí, že v školách sa riešia nepodstatné veci ako zákazy telefónov alebo iné záležitosti a podstatným veciam, ktoré sú dôležitejšie, sa venujú menej. Okradli niekoľko jeho spolužiakov aj učiteľov. Navrhuje, že by školám pomohlo, ak by v ich bola umiestnená kamera. Podobný názor má Róbert, ktorý tiež popísal situáciu. „Na spojenej škole sa po novom začína kradnúť. Ktokoľvek to bol, ktokoľvek mal toľkú drzosť vziať takúto sumu peňazí od viacerých osôb počas toho, ako sa škola lúčila so svojimi žiakmi, sa zjavne nevie vysporiadať so svojím životom a je natoľko lenivý, aby si ich šiel privyrobiť sám. Radšej ich bez akejkoľvek hanby jednoducho ukradne,“ zverejnil v skupine Svidník otvorene.

PODOBNÉ SITUÁCIE NIE SÚ OJEDINELÉ

K podobnej krádeži došlo začiatkom minulého roku i v jednej zo svidníckych základných škôl. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Svidníku viedol v tejto veci trestné stíhanie pre zločin krádeže. Skutku sa mal dopustiť bývalý zamestnanec. „Vyšetrovanie tohto skutku preukázalo, že sa ho mal dopustiť 36-ročný Miroslav, ktorému bolo za uvedený skutok vznesené obvinenie.  Miroslav ako bývalý zamestnanec poškodenej školy, teda znalý pomerov, vo večerných hodinách za pomoci pravého kľúča od vchodových dverí budovy  vošiel do budovy a z jednej z tried, ktorú otvoril pomocou kópie pravého kľúča, odcudzil notebook s napájacím adaptérom a rádiomagnetofón, ako aj s CD nosičom,“ informovala pred časom krajská polícia.


Nenechávajte SVOJE veci bez dozoru!

Podľa polície zlodeji využívajú nepozornosť, neopatrnosť a nedôslednosť okradnutých majiteľov. Veľmi často vyhľadávajú nezabezpečené, respektíve nedostatočne zabezpečené objekty. Policajti preto varujú, aby sme nikdy nenechávali svoje veci na verejnosti bez dozoru „odložené“ niekde na stole, stoličke či parapetnej doske alebo vešiaku. „Majte ich stále pri sebe alebo pod dohľadom. Noste ich vo vnútorných náprsných vreckách saka, bundy, kabáta alebo v puzdre na opasku nohavíc. Ak si bundu alebo sako zložíte, nespúšťajte ich z očí a pravidelne skontrolujte. Mobilný telefón, peňaženku, tašku, notebook zbytočne nikde neodkladajte a nenechávajte ho ani voľne položený,“ radia. Pre zlodeja nie je podľa nich nič jednoduchšie, ako za pár sekúnd vziať, čo „potrebuje“. (mc)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.