Nový zborník pomôže začínajúcim huslistom

Novú publikáciu s názvom Zahrajte mi husličky vydáva v týchto dňoch Podduklianske osvetové stredisko vo Svidníku. Jedná sa o zborník ľudových piesní, uspávaniek a kolied. Mladým huslistom pomôže získať prehľad o slovenských piesňach, textoch, aj o tom v akých podmienkach naši predkovia žili a ako cítili. Spontánne sa tým rozvíja ich láska k hudbe, nástroju a spoznávaniu našich tradícií.

LÁSKA K HUDBE, NÁSTROJU, I SPOZNÁVANIE TRADÍCIÍ

„Zahrajte mi, husličky“ – takýto názov nesie nová publikácia detských ľudových piesní, uspávaniek a kolied. Je určená predovšetkým začínajúcim huslistom, pedagógom ale aj samoukom, ktorí sa chcú hravou formou naučiť hrať na husliach. Cieľom tohto zborníka je poskytnúť široký výber detského piesňového materiálu, ktorý doposiaľ v slovenskej husľovej edukácii absentoval. Obsahuje 84 detských ľudových a zľudovených piesní, 9 uspávaniek a 25 kolied. Mladým huslistom pomôže získať prehľad o slovenských piesňach, textoch, aj o tom v akých podmienkach naši predkovia žili a ako cítili. Spontánne sa tým rozvíja ich láska k hudbe, nástroju a spoznávaniu našich tradícií. Melodika slovenských detských ľudových piesní je veľmi jednoduchá, spevná a rýchlo zapamätateľná, preto efektívne poslúžila autorovi ako vhodný edukačný materiál pre zostavenie tohto zborníka. Autorom publikácie je PaedDr. Slavomír Kaliňák. 

Zborník vydalo Podduklianske osvetové stredisko vo Svidníku, kde je možné publikáciu aj zakúpiť. Tento projekt bol podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia. (mš)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.