V meste je stavebný ruch

 

Toto leto je vo Svidníku mimoriadne rušné. Kým sa v predchádzajúcich rokoch vo Svidníku až toľko nerekonštruovalo a nerenovovalo, toto leto je iné. A v meste prebieha stavebný boom. 

V súčasnosti pracujú stavebné firmy na zateplení materských škôl na Ul. gen. Svobodu a na Ul. 8. mája, rovnako sa pracuje aj na rekonštrukcii ZŠ na Karpatskej ulici. Všetky tri rekonštrukcie majú za cieľ zabezpečiť zníženie energetickej náročnosti budov a zlepšiť estetických vzhľad budov. V blízkej budúcnosti sa budú zatepľovať aj tretia MŠ na Ul. Ľ. Štúra a Základná umelecká škola, celkovo školské zariadenia budú rekonštruované v hodnote dva milióny eur.

V centre prebieha revitalizácia parku gen. Svobodu. Projekt v hodnote viac ako 500 tisíc eur je poslednou treťou fázou rekonštrukcie centra mesta. Opravia sa priľahlé chodníky, parkovisko medzi parkom a Domom kultúry, vysadí sa nová zeleň, vymenia sa lavičky a svietidlá a pribudnú aj informačné tabule. Tento stavebný projekt by ma byť zrealizovaný do jesene tohto roka. 

V júni bola zahájená prvá fáza rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov v meste, ktorá je najrozsiahlejšou opravou ciest a chodníkov vo Svidníku. Svidníčania sa môžu tešiť na nové cesty a chodníky na Duklianskej ulici, na Mierovej ulici na Ul. V. Nejedlého, či na Ul. SNP.  Celá rekonštrukcia v troch etapách je v objeme 500 tisíc eur a bude prebiehať postupne v priebehu leta a jesene tohto roka. 

V súčasnosti prebieha rekonštrukcia bazénovej techniky realizovaná spoločnosťou AQUAMONT Sabinov s.r.o. Zhotoviteľ potvrdil, že po objednaní potrebných technických komponentov, ktoré sú dovážané zo zahraničia bude samotná rekonštrukcia prebiehať na začiatku augusta. Firma vymení celú súčasnú bazénovú technológiu, ktorej súčasťou je aj UV lampa, či odbúranie zápachu chlóru, ktorý bol doposiaľ typický pre kryté bazény. Okrem výmeny techniky sa budú robiť aj zásahy do samotného bazéna, napr. vybudovaním nových plaveckých dráh. Celková cena za rekonštrukciu je 65,3 tisíc eur.

Mesto Svidník tiež získalo v rámci projektu, ktorý finančne podporilo Ministerstvo vnútra SR 12 nových kamier. Celkovo do rozšírenia monitorovacieho systému investovalo 12,5 tisíc eur, z vlastných zdrojov prispelo sumou 2,5 tisíc eur. Digitálne kamery zaznamenávajú 104-stupňový uhol a niekoľko kamier je s 87-stupňovým uhlom. Majú svietivosť do 50 metrov, rozlíšenie štyri megapixely a ponúkajú tiež možnosť zaznamenávania zvuku. Kamery doplnia pôvodných osem a spolu s jednu hradenou z rozpočtu mesta je inštalovaných vo Svidníku 21 kamier.

Došlo už aj k výstavbe pamätníka ČSR „na pľaci“, čo je symbolicky realizované práve v období, kedy si budeme ako štát pripomínať 100 rokov od vzniku ČSR. Tento projekt je v sume 10 tisíc €.,

 

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.